Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki – Opera Narodowa działa cały czas dla publiczności – przede wszystkim poprzez platformę vod.teatrwielki.pl, bezpłatnie i w otwartym dostępie. Od czasu zawieszenia spektakli twórcy związani z teatrem za pośrednictwem Facebooka i Instagrama zapraszają do swoich domów na próby, operowe czytanki, prywatne recitale, autorskie cykle edukacyjne czy przyspieszony kurs języka włoskiego.

W kwietniu Teatru zaprasza na spektakl baletowy online pt. Śpiąca królewna, jeden z najbardziej rozpoznawalnych klasycznych spektakli baletowych, obowiązkowa pozycja w repertuarze niemal każdego liczącego się zespołu baletowego na świecie. To niezwykłe widowisko oczarowuje dziecięcą widownię, a dorosłym ukazuje wszelkie walory baletu klasycznego. Przedstawienie udostępnione zostanie na platformie vod.teatrwielki.pl w Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia o godz.18.00, i w dwie kolejne soboty: 18 i 25 kwietnia o godz. 18.00.

Śpiąca królewna to pokaz bogactwa towarzyszącego klasycznym produkcjom baletowym. Tak musiały wyglądać sławne w całej Europie widowiska baletowe w cesarskim Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu. Nie inaczej jest w warszawskiej inscenizacji, w której podziwiamy przepych scenografii, wspaniałych solistów i wielki zespół baletowy, bogactwo form tanecznych i przepiękną muzyka Piotra Czajkowskiego.

Wszystko to wyczarował na scenie Teatru wielki rosyjski choreograf Jurij Grigorowicz, wzorując się na klasycznej petersburskiej wersji Mariusa Petipy. Oprawę plastyczną widowiska stworzyła dwójka światowej sławy włoskich scenografów: Ezio Frigerio zaprojektował wspaniałe pałacowe dekoracje, a Franca Squarciapino dopełniła je pięknymi stylowymi kostiumami. W tej zjawiskowej scenerii rozgrywa się popularna opowieść o księżniczce Aurorze, uśpionej zaklęciem złej wróżki Carabosse i przebudzonej po stu latach pocałunkiem szlachetnego księcia Désiré.

 

Obsada:
Księżniczka Aurora – Chinara Alizade
Książe Desire – Dawid Trzensimiech
Carabosse – Kristof Szabo
Wróżka Bzu – Palina Rusetskaya
Błekitny Ptak – Patryk Walczak
Księżniczka Florina – Yuka Ebihara
Catalabutte – Carlos Martin Perez
Kawalerowie – Maksim Woitiul, Vladimir Yaroshenko, Gregor Gilserbrecht, Marco Esposito
Królowa – Marta Fiedler
Król – Łukasz Tużnik

Spektakl zarejestrowany w maju 2019 roku.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close