Wersja do druku

Udostępnij

Przejmujące, niezwykłe, poetyckie czy po prostu – wzruszające. Takie są balety Krzysztofa Pastora, wybitnego choreografa, od 2008 roku dyrektora Polskiego Baletu Narodowego, a od 2011 roku dyrektora artystycznego baletu Litewskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu, którego prace są znane niemal pod każdą szerokością geograficzną.  W 2016 roku Krzysztof Pastor obchodzi nie tylko 60-lecie urodzin, lecz także 30-lecie pracy choreograficznej – dlatego z tej okazji Teatr Wielki – Opera Narodowa wydaje dwujęzyczny, bogato ilustrowany album poświęcony jego twórczości. Znajdą się w nim przepiękne fotografie z pierwszych spektakli Krzysztofa Pastora, jak i tych, których premiera miała miejsce w ostatnich sezonach (Burza, Casanova w Warszawie czy Romeo i Julia), oraz zdjęcia zza tzw. kulis pokazujące pracę choreografa z zespołem w salach prób. Nie zabraknie tekstów o poszczególnych tytułach baletowych, które napisał bliski współpracownik Krzysztofa Pastora i librecista – Paweł Chynowski, tekstu o samym artyście, autorstwa znanej publicystki i krytyka tańca Maggie Foyer, oraz wywiadu przeprowadzonego przez Annę Kaplińską-Struss.

 

Album został dofinansowany ze środków Instytutu Adama Mickiewicza.

(Więcej: iam.pl oraz culture.pl).

 

Premiera albumu odbędzie się 26 lutego 2017 roku o godz. 17.15 we Foyer Głównym Teatru Wielkiego  Opery Narodowej, podczas zorganizowanego z tej okazji spotkania z Krzysztofem Pastorem. W przerwie spektaklu Chopiniana/ Bolero/ Chroma Artysta będzie podpisywał album.  Wstęp na spotkanie tylko dla widzów posiadających bilet na spektakl. Podczas spotkania album będzie można nabyć w cenie promocyjnej.

 

Więcej o wieczorze baletowym Chopiniana/ Bolero/ Chroma

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close