Wersja do druku

Udostępnij

Z  przyjemnością informujemy, że Teatr Wielki – Opera Narodowa ogłosił repertuar na sezon artystyczny 2020/2021, zapewniając, że w obliczu obecnej sytuacji dokłada wszelkich starań, by zarówno widzom, i realizatorom, jak i artystom zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa.  Miłośnicy baletu obejrzeć będą mogli dwie premiery (w tym przeniesionego z bieżącego sezonu Korsarza) oraz sześć tytułów  repertuarowych.

 

Premiery baletowe w sezonie 2020/2021:

 

Korsarz

Premiera: 17 września 2020

Kolejne spektakle: 18, 19, 20, 23, 24 września 2020 / 8, 9, 10 i 11 kwietnia 2021

 

Pierwsza premiera nowego sezonu to zaplanowany i odwołany w poprzednim sezonie spektakl Korsarz. Odbędzie się już we wrześniu i z pewnością ucieszy wszystkich miłośników baletu. Niezwykle malownicze dzieło oparte na poemacie George’a Byrona, obfitujące w genialne kompozycje taneczne, nawiązujące do paryskiej wersji choreograficznej Josepha Maziliera z 1856 roku. Na scenie Opery Narodowej zobaczymy ten balet w wiedeńskiej wersji Manuela Legrisa. Francuski choreograf, dyrektor Wiener Staatsballett, przedstawiając własne neoklasyczne opracowanie tego dzieła, bazował na realizacji Mariusa Petipy z Teatru Maryjskiego w Petersburgu.

 

Mayerling

Premiera: 21 maja 2021

Kolejne spektakle: 22, 23, 25, 26 i 27 maja 2021

 

Drugą propozycję baletową w nadchodzącym sezonie stanowi należący do klasyki XX wieku Mayerling, dramat oparty na wydarzeniach historycznych, ukazujący tragedię księcia Rudolfa, jedynego syna Sissi i cesarza Austro-Węgier Franciszka Józefa. W poprzednich sezonach Opera prezentowała już dzieła trzech najwybitniejszych choreografów baletowych XX wieku: Kopciuszka Fredericka Ashtona, Poskromienie złośnicy Johna Crankoi oraz Damę kameliową i Sen nocy letniej w choreografii Johna Neumeiera. Po raz pierwszy na polskiej scenie widzowie baletu Mayerling zobaczą dzieło czwartego z najznamienitszych – Kennetha MacMillana, twórcy dziesięciu pełnospektaklowych baletów i kilkudziesięciu jednoaktówek z autorską choreografią. W spektaklu usłyszymy muzykę Franza Liszta, w tym słynną Symfonię faustowską pod batutą Patricka Fournilliera, który dołączy w nadchodzącym sezonie do zespołu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, obejmując stanowisko Dyrektora Muzycznego.

 

***

Publiczność Teatru Wielkiego – Opery Narodowej będzie mogła także obejrzeć spektakle repertuarowe, które miały premiery w poprzednich sezonach.

 

Baletowe spektakle repertuarowe w sezonie 2020/2021:

 

Dama kameliowa, choreografia: John Neumeier, muzyka: Fryderyk Chopin,

Śpiąca królewna, choreografia: Jurij Grigorowicz, muzyka: Piotr Czajkowski,

Dziadek do orzechów i król myszy, choreografia: Toer van Schayk, Wayne Eagling, muzyka: Piotr Czajkowski,

Burza, choreografia: Krzysztof Pastor, muzyka: Henry Purcell, Thomas Tallis, Robert Johnson, Matthew Locke, Michel van der Aa oraz irańska muzyka tradycyjna,

Romeo i Julia, choreografia: Krzysztof Pastor, muzyka: Siergiej Prokofiew,

Zagubione dusze, reżyseria: Bronisława Niżyńska, Krzysztof Pastor, Wayne McGregor, muzyka: Igor Strawiński, Max Richter,

 

***

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem Teatru Wielkiego  –  Opery Narodowej na sezon 2020/2021: www.teatrwielki.pl

 

OBEJRZYJ ZAPOWIEDŹ FILMOWĄ

 

Informacje praktyczne:

 

od 15 czerwca sprzedaż biletów na spektakle w repertuarze do 31 grudnia 2020,

od 1 października sprzedaż abonamentów na spektakle w repertuarze od 1 stycznia 2021,

od 19 października sprzedaż biletów na spektakle w repertuarze od 1 stycznia 2021.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close