Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 20-24 czerwca 2017 roku Piotr Nardelli, światowej sławy pedagog tańca klasycznego i baletmistrz, poprowadzi warsztaty z baletem Teatru Wielkiego w Łodzi. Miłośnicy sztuki baletowej będą mieli szansę zobaczyć kulisy pracy łódzkiego zespołu baletowego. Organizatorzy zapraszają na ostatnią w tym sezonie artystycznym otwartą dla publiczności próbę baletu, która odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Wstęp bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia należy przesłać na adres: promocja@teatr-wielki.lodz.pl W tytule maila należy wpisać: Próba Otwarta Baletu oraz datę próby, w treści maila swoje imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Piotr Nardelli – absolwent Warszawskiej Szkoły Baletowej. Po jej ukończeniu otrzymał angaż do zespołu baletowego stołecznego Teatru Wielkiego. W 1970 roku wyjechał z kraju. Tańczył w Ballet National de Marseille pod dyrekcją Rolanda Petita, a od 1973 roku w Balecie XX Wieku Maurice’a Béjarta w Brukseli. Występował w spektaklach: Golestan, Romeo i Julia, Bhakti, Ognisty ptak, Święto wiosny, IX Symfonia, Lis, Pietruszka, Gaité Parisienne, Bolero i wielu innych. W 1979 roku otworzył wraz z Andrzejem Ziemskim studio baletowe „Balletomania” w Brukseli. Podjął także pracę pedagogiczną w szkole Béjarta „Mudra” oraz w „Balecie XX Wieku”. Współpracował z Béjartem jako asystent przy wystawianiu jego baletów na scenach świata. Przekazywał i wznawiał jego choreografie w Operze Paryskiej, Balecie Stuttgarckim, Duńskiej Operze Królewskiej w Kopenhadze, Balecie Australijskim w Melbourne, Teatrze Colón w Argentynie, Deutsche Oper w Berlinie i Balecie Tokijskim. Od 30 lat jest pedagogiem gościnnym w szkołach baletowych i na warsztatach tanecznych w różnych krajach, w tym w zespołach i szkołach polskich (Polski Balet Narodowy). 

 

Pracował z tancerzami zespołów: Opery Paryskiej, Szwedzkiej Opery Królewskiej w Sztokholmie, Teatru Miejskiego w Rio de Janeiro, Teatru de BellasArtes w Mexico City, Baletu Tokijskiego i Narodowego Baletu w Tokio, Opery Narodowej w Helsinkach, Królewskiego Baletu w Antwerpii, Baletu Stuttgarckiego, Baletu Berlińskiego, Baletu Australijskiego w Melbourne, Baletu Béjarta w Lozannie, francuskiego Ballet du Nord w Roubaix, Baletu Monte Carlo, La Scali w Mediolanie, Teatru San Carlo w Neapolu, Teatru Miejskiego we Florencji i Koreańskiego Baletu Narodowego w Seulu.

 

Teatr Wielki w Łodzi logo (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close