Wersja do druku

Udostępnij

Spektaklem Królewna Śnieżka według pomysłu i w reżyserii Maestro Michała Kocimskiego Teatr Wielki w Łodzi planował w tym roku uczcić jublileusz 50-lecia prapremiery baletu skomponowanego przez Bogdana Pawłowskiego do choreografii Witolda Borkowskiego (Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków). Niestety w marcu jubileusz Śnieżki został odwołany z powodu pandemii. Teatr przygotował jednak wyjątkowy prezent z okazji Dnia Dziecka: film Sen Księcia

 

To wielowątkowa opowieść o Królewnie Śnieżce (granej przez Alicję Bajorek) i Księciu (w tej roli Dominik Senator) zaproponowana z nieco innej perspektywy. Pokazuje osobne historie, połączone wspólnym elementem, kluczowym dla całej bajki – jabłkiem. Książę szukając Śnieżki w teatralnych przestrzeniach, trafia do najskrytszych zakątków budynku – często nie znanych nawet pracownikom Teatru Wielkiego.

 

Nagle nasz bohater dostrzega w oddali stojącą Śnieżkę. Ona, czując jego obecność, powoli się do niego  odwraca. I tu następuje zwrot akcji, którego nie chcę na razie zdradzać – zaznacza Michał Kocimski reżyser i pomysłodawca filmu. I dodaje: – Film ze względu na sytuację epidemiczną jest kameralny. Wybrani muzycy grają scenki aktorskie, używając instrumentów w nietypowy sposób. Jedyna scena zbiorowa filmu została nagrana zdalnie przez wszystkich artystów dwóch zespołów, orkiestry i baletu. Naszym projektem chcemy porwać młodszą widownię w magiczny świat, pozwolić im oderwać się od pandemicznej rzeczywistości – puentuje.

 

Część scen została nakręcona na green screenie, pojawią się animacje i efekty specjalne stworzone przez Krzysztofa Niemczyckiego, wprowadzające widza w baśniowo- surrealistyczny klimat. 

 

Film bezpośrednio oparty jest na spektaklu Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków Bogdana Pawłowskiego i Witolda Borkowskiego. Pośrednio natomiast nawiązuje do sytuacji epidemicznej, w której wszyscy się obecnie znajdujemy. Jest sygnałem przesłanym łódzkiej publiczności, w którym artyści – wyrażając tęsknotę za widzami  czekają na otwarcie instytucji, a także apelem, by nie tracić nadziei na powrót do świata wielkiej kultury. Jednocześnie jest też ukłonem w stronę najmłodszych widzów – a konkretnie prezentem Teatru Wielkiego w Łodzi z okazji Dnia Dziecka. 

 

Na premierę filmu Teatr Wielki w Łodzi zaprasza 3 czerwca o godz. 18.00, na swoją stronę Facebook i kanał YouTube.

 

Realizatorzy:
Michał Kocimski – scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne, choreografia
Krzysztof Niemczycki – koncepcja wizualna, operator, montaż
Adam Grabarczyk – współpraca artystyczno-techniczna
Adam Trautz – oświetlenie planu

Obsada:
Dominik Senator – Książę
Alicja Bajorek – Królewna Śnieżka
Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

 

 Wydarzenie: FB

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close