Wersja do druku

Udostępnij

W środę 27 maja o godz. 18.00 na kanałach Teatru Wielkiego w Łodzi na Facebooku oraz na YouTube odbędzie się premiera Odrodzenia – miniatury choreograficznej Bogumiły Szaleńczyk do muzyki Łukasza Skoniecznego. Miniatura powstała w sposób zdalny i zaangażowało się w nią 25 artystów łódzkiego baletu, wśród których znaleźli się pierwsi soliści TWŁ: Monika Maciejewska i Gintautas Potockas, ulubieńcy publiczności tacy jak Nazar Botsiy, Valentyna Batrak, Matylda Molińska, Julia Sadowska, Laura Korolczuk czy Dominik Senator. W nieco innym charakterze – w oczekiwaniu na nadejście nowego członka rodziny – wystąpi Ekaterina Kitaeva-Muśko.

 

Odrodzenie to autorski projekt Bogumiły Szaleńczyk, artystki Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, która niedawno zadebiutowała na łódzkiej scenie jako choreografka. W obecnych trudnych warunkach artystka podjęła się wyzwania stworzenia miniatury choreograficznej do muzyki Łukasza Skoniecznego w sposób zdalny. Było to wymagające i trudne w realizacji przedsięwzięcie, jednak nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Projekt ma za zadanie podnieść na duchu każdego z nas, po tym jak stanęliśmy przed nietypowym i nieprzewidywalnym zjawiskiem, jakim jest stan pandemii. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu premiery, nadzieja na lepsze jutro pobudzi nas do pozytywnego myślenia i pozwoli cieszyć się z małych rzeczy. W końcu to one są najważniejszą częścią codzienności.

 

Pragnę zwrócić uwagę na naszą kochaną Planetę Ziemię, która może się odradzić i złapać trochę oddechu w tym trudnym dla nas czasie. Może wieczny konsumpcjonizm nie jest jedyną drogą w naszym życiu? Może staniemy się bardziej wrażliwi, empatyczni. Pewnie Dla wielu zapewne brzmi to jak utopia, inni pomyślą, że to nierealne. Wszystko jest w naszych rękach. Możemy małymi krokami zmieniać siebie, by stać się przyjaciółmi planety. Pierwszy krok został wykonany, teraz trzeba tylko dopilnować, aby nie wpaść w wir wiecznie rosnących potrzeb.

Bogumiła Szaleńczyk

 

 

Bogumiła Szaleńczyk zaprasza do oglądania: https://www.facebook.com/watch/?v=674763283302094

 

Premiera na YouTube: https://youtu.be/ChZC2gF_dNE

#Odrodzenie – wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/326504478319633/

 

 

#Odrodzenie – miniatura choreograficzna, wirtualny projekt baletowy Bogumiły Szaleńczyk.

 

Realizatorzy:

Bogumiła Szaleńczyk – pomysł, reżyseria i choreografia

Łukasz Skonieczny – muzyka

Krzysztof Niemczycki – montaż

 

Obsada:

Monika Maciejewska-Potockas, Ekaterina Kitaeva-Muśko, Valentyna Batrak, Julia Sadowska, Matylda Molińska, Laura Korolczuk, Aleksandra Gryś, Riho Okuno, Jaremko,Kinga Łapińska, Martyna Szablewska, Kinga Majewska, Sakurako Onodera, Anna Major,

Gintautas Potockas, Nazar Botsiy, Dominik Senator, Wiktor Krakowiak-Chu, Koki Tachibana, Kyrylo Scherban, Dawid Kucharski, Paweł Kurpiel, Jakub Olejnik, Kamil Luberacki, Francesco Bruni

 

 

 

Bogumiła Szaleńczyk – tancerka, choreografka, pedagog. Od 15 lat związana z Teatrem Wielkim w Łodzi. Niejednokrotnie nagradzana w Polsce oraz za granicą za swą nietuzinkową i bardzo oryginalną twórczość. Do swojej pracy podchodzi zawsze z ogromną starannością i empatią, stąd jej dzieła wzruszają oraz pobudzają widza do refleksji.  Niedawno zadebiutowała jako choreografka, tworząc dla łódzkiego Teatru Wielkiego przepiękny spektakl The way of life, będący jedną z części wieczoru zatytułowanego Ścieżki życia.

 

Łukasz Skonieczny – muzyk, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Pedagog akompaniator Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, akompaniator baletu w Teatrze Wielkim w Łodzi. Kierownik Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” im. J. Hryniewieckiej. Twórca muzyki rozrywkowej, opracowań i aranżacji muzyki ludowej,  autor muzyki do międzynarodowego projektu baletowego Młody duch tańca w 2018 roku.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close