Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu (ul. Fredry 9) zaprasza 21 października o godz. 17.00 na premierę spektaklu baletowego Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w choreografii Tomasza Kajdańskiego, do muzyki Bodo Reinkego. Tomasz Kajdański stworzył własną, oryginalną opowieść o Królewnie Śnieżce. To jego trzecia po Objawieniach i herezjach Annie Kareninie realizacja na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Muzykę na potrzeby przedstawienia napisał Bodo Reinke. Zostanie ona odtworzona z nagrania wykonanego przez orkiestrę Norddeutsche Philharmonie Rostock. Kolejne spektakle zostaną zaprezentowane w dniach 23 i 24 października (dwa pokazy dziennie, o godz. 11.00 i 18.00).

 

O spektaklu:

Gdyby bracia Grimm żyli w dzisiejszych czasach, niewątpliwie byliby wziętymi scenarzystami pracującymi dla najbardziej popularnych kanałów telewizyjnych. W ich historiach jest wszystko, co może wciągnąć współczesnego widza: piękne i podłe macochy, urocze dziewczyny wpadające w tarapaty, krwawe zdarzenia i dramatyczne zwroty akcji. Oraz krasnoludki. Bo nie zapominajmy, że niemieccy bajkopisarze tworzyli z myślą o dzieciach, a perypetie bohaterów ich opowieści pełnią funkcję terapeutyczną. Mają ostrzegać małego czytelnika przed złem, wskazywać, jak wyjść z trudnej sytuacji, nagradzać dobro i łagodność.

 

choreografia: Tomasz Kajdański

scenografia i kostiumy: Dorin Gal

asystent choreografa: Andrzej Płatek

 

obsada:

Śnieżka: Asuka Horiuchi, Beatrice Rancani, Silvia Simeone

Macocha: Diana Cristescu, Stella Walasik

Książę: Mateusz Sierant, Gal Trobentar Žagar

Myśliwy: Arkadiusz Gumny, Massimiliano Romano

Krasnoludki: Viktor Davydiuk, Arkadiusz Gumny, Koichi Kamino, Julia Korbańska, Olaf Przybytniak, Louis Raphaneau, Massimiliano Romano, Mateusz Sierant, Jakub Starzycki, John Svensson, Taras Szczerbań, Chiara Della Torre Di Valsassina, Gal Trobentar Žagar

 

Rezerwacja biletów i informacja w Biurze Obsługi Widzów:
w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.)
tel. 61 65-90-280, 61 852-08-25
e-mail: bow@opera.poznan.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close