Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że Jacek Tyski,  choreograf spektaklu baletowego Opery na Zamku w Szczecinie, zatytułowanego pt. Alicja w Krainie Czarów, został doceniony przez kapitułę Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, która przyznała mu nagrodę w kategorii „Najlepszy choreograf”. Balet miał w Szczecinie swoje prawykonanie. A cały spektakl powstał „od zera”. Jacek Tyski jest również autorem libretta na podstawie twórczości Lewisa Carolla i filmów Tima Burtona, które opowiadały o przygodach Alicji. Muzykę na specjalne zamówienie Opery na Zamku skomponował Przemysław Zych, który w trakcie pracy nad partyturę konsultował niektóre fragmenty z choreografem tak, by całość w połączeniu z koncepcją Jacka Tyskiego tworzyła jak najlepszy efekt.

 

W poniedziałek 20 czerwca w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, na której obecni będą m.in. zastępca dyrektora Opery na Zamku ds. artystycznych Jerzy Wołosiuk oraz Jacek Tyski.

 

Warto przypomnieć, że choreograf pracował wcześniej z zespołem baletowym Opery na Zamku przy spektaklu Odcienie namiętności.

 

To nie pierwsza Teatralna Nagroda Muzyczna dla artystów współpracujących z Operą na Zamku Przypominamy, że za pracę przy spektaklu Ogniwa. Wieczór nowych choreografii do muzyki Witolda Lutosławskiego statuetkę w tej samej kategorii otrzymał Robert Glumbek.

 

Więcej o spektaklu Alicja w Krainie Czarów i galeria zdjęć

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close