Wersja do druku

Udostępnij

Zgodnie z regulaminem konkursu na realizację spektaklu wokół sylwetki Marie Rambert  w ramach projektu Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy (2020) w dniu  13 listopada 2019 roku podczas konferencji o tym samym tytule, organizowanej przez Instytut Adama Mickiewicza oraz Instytut Muzyki i Tańca w Centrum Kultury w Lublinie (12-13 listopada 2019) odbyło się posiedzenie zespołu opiniującego wnioski złożone do konkursu.

 

W posiedzeniu uczestniczyli:

1. Barbara Schabowska-Maszenda (Instytut Adama Mickiewicza)
2. Aleksandra Dziurosz (Instytut Muzyki i Tańca)
3. Ryszard Kalinowski (Lubelski Teatr Tańca / Centrum Kultury w Lublinie)
4. Joanna Leśnierowska (Art Stations Foundation)
5. Grzegorz Pańtak (ekspert niezależny)

 

Każda organizacja posiadała jeden głos. Do programu zostało zgłoszonych 8 aplikacji. W pierwszym etapie dokonano oceny formalnej złożonych wniosków. Zespół opiniujący zdyskwalifikował 4 wnioski ze względu na niezgodności formalne.

W wyniku dalszych prac zostały rozpatrzone 4 aplikacje.

 

Zwycięską ofertą została aplikacja:

Dance [SIC!] Association

 

Tytuł projektu: „Rambert. Tryptyk”

Pomysł: Małgorzata Dzierżoń, Anna Akabali, Joanna M. Czajkowska

 

Zespół opiniujący zdecydował o przyznaniu dotacji w wysokości 138 000 zł brutto z wnioskowanych 144 000 zł brutto.

 

 

Projekt Terytoria choreografii – nowe szlaki awangard organizowany jest przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, Centrum Kultury  w Lublinie i Art Stations Foundation oraz partnerami z Europy Środkowej i Wschodniej. Projekt Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego, realizowanego  w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close