Wersja do druku

Udostępnij

6 najlepszych spektakli, spośród 224 zgłoszonych do I Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF” (2017), zostanie zaprezentowanych w Instytucie Grotowskiego w dniach 7–10 marca 2019 roku. Organizatorami konkursu są kwartalnik teatralny „nietak!t”, wydawany przez Fundację Teatr Nie-Taki, oraz portal teatralny.pl. Wśród przedstawień wyróżnionych w 2017 roku  znalazły się dwa taneczne: Matryca [Prześwit] Pawła Grali i MY|WY Krakowskiego Teatru Tańca. Matryca [Prześwit] w swojej formie stanowi rzeźbę codzienności, w której wymiennie dochodzi do zbliżania i oddalania się w relacji z drugim człowiekiem. Spektakl MY|WY wyrasta z inspiracji polską techniką tańca współczesnego, spajającą polską tradycję ludową i przetwarzającą ją w specyficzny kod ruchowy.

 

 

O spektaklach tanecznych:

 

Czwartek , 7 marca:

19.00 Sala Teatru Laboratorium

Paweł Grala: Matryca [Prześwit]

 

Piątek, 8 marca:

18.00 Studio Na Grobli

Krakowski Teatr Tańca: MY|WY

 

O konkursie:

W 2017 roku powstał pierwszy w historii polskiego offu ogólnopolski konkurs, który ma za zadanie wyłonić najlepsze premiery sezonu. Jego misją jest stymulowanie rozwoju polskiego teatru offowego i wspieranie eksploatacji jego spektakli.

 

PartneremI i II. edycji konkursu jest  Instytut Grotowskiego.

 

 

Więcej informacji:

https://bit.ly/2GsECjP

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close