Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 15-16 stycznia 2016 o godz. 19.15 (czasu japońskiego)  spektakl DP1 Izabeli Chlewińskiej i Tomasza Bergmanna zostanie zaprezentowany w ramach Tokyo Experimental Festival Vol. 10. Polscy artyści po raz pierwszy pojawiają się na tym festiwalu, który poświęcony jest sztuce eksperymentalnej w dwóch sekcjach: sound i performance i trwa od listopada do lutego. Pokaz spektaklu odbędzie się w przestrzeni galeryjnej w Hongo Gallery w Tokio (Bunkyo-ku, Tokyo 113-0033).

 

Jest to już trzecia wizyta artystyczna Chlewińskiej i Bergmannaw Tokio. Pierwszy raz w 2012 polska choreografka i tancerka pokazywała swój solowy spektakl Tralfmadoria, w 2013 wspólnie z Bergmannem odbywała  rezydencję artystyczną w Tokyo Wonder Site, natomiast w Teatrze X w Tokio odbyła się światowa premiera eksperymentalnego przedstawienia DP1. Ten inderdyscyplinarny spektakl będzie więc ponownie prezentowany w Tokio, tym razem na zaproszenie organizatorów Tokyo Experimental Festival.

 

Opis spektaklu:

 

„DP1” to nie jest spektakl, to nie koncert, to nie film, to nie instalacja, to nie wykład, to nie performans. „Dehumanized Project Nr „  to eksperyment na temat dehumanizacji i „new singularity”.To zderzenie antyglobalistycznych idei z improwizowaną muzyką, nowym tańcem i konwencją absurdalnego show. „DP1” to jest spektakl, to koncert, to film, to instalacja, to wykład, to performans.”

 

DP1 (Dehumanized Project Nr 1) to zabawna, a zarazem przerażająca, groteskowa, abstrakcyjna i surrealistyczna baśń o odczłowieczeniu – najsilniejszym z mechanizmów sterujących społeczeństwami. Projekt jest inspirowany dawnymi obrazami science-fiction, jak Nowy wspaniały świat Aldousa Huxleya (1932), Rok 1984 George’a Orwella (1949), czy Syreny z Tytana Kurta Vonneguta(1959). Spektakl dedykowany jest japońskiemu społeczeństwu, które łączy w sobie tradycję i nowoczesność, ucząc nas, Europejczyków, jak przetrwać próbę naszych czasów.

 

realizacja i wykonanie : Izabela Chlewińska i Tomasz Bergmann

tekst : Julia Holewińska

czas trwania : 55 min

premiera światowa: 19.06.2013, Teatr X, Tokio, Japonia

premiera polska : 4.10.2013, Klub Żak, Gdańsk

kolejne prezentacje spektaklu :

Tokyo Wonder Site, Tokio, Japonia

Teatr im.Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Wsparcie: Instytut Polski w Tokio, Instytut Adama Mickiewicza, Centrum w Ruchu

 

Więcej informacji:

http://www.tokyo-ws.org/english/archive/2015/09/tef10-P.shtml

 

Logo Instytut Polski w Tokio (oryginał)Logo culture.pl (miniaturka)    Logo Centrum w Ruchu (oryginał)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close