Spektakl Too Beautiful w choreografii i wykonaniu Marzeny Krzemińskiej, artystki mieszkającej i pracującej na co dzień we Francji, od poniedziałku do czwartku pokazywany będzie w ramach XXVII Dni Bretanii na Warmii i Mazurach. Wydarzenie  organizowane jest przez Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie we współpracy z Département des Côtes d’Armor we Francji.

Wersja do druku

Udostępnij

Too Beautiful to spektakl autofikcyjny przedstawiający nową wersję historii o Królewnie Śnieżce. Królewna pochodzi z Polski, mieszka we Francji i zadaje sobie mnóstwo pytań na temat własnej tożsamości, także tożsamości narodowej: „Skąd pochodzę?”, „I jakie jest moje dziedzictwo”? Pytania stawiane początkowo na poziomie języka (i do tego w języku francuskim, więc z dużym problemem, bo królewna nie jest nawet w stanie poprawnie wypowiedzieć słowa „tożsamość”), przenoszą się dalej na poszukiwania w ciele. Poszukiwanie własnego cielesnego „ja” w skomplikowanym kontekście kulturowym pomiędzy tęsknotą za rytuałem (rodzajem wspólnotowego transu, który spełnia szczególne funkcje i jest częścią przeżycia wspólnotowego) a wszechobecną kulturą popularną, która stawia swoje wymagania i proponuje ciału konkretny obraz. Główne pytania, jakie zadaje sobie artystka w tej pracy, dotyczą kobiecości, piękna i tożsamości.

Choreografia i wykonanie: Marzena Krzemińska
Dramaturgia: Chris Dupuis
Muzyka: Julien Vadet
Światła: Ronan Bernard, Kristo Lecouflet
Opieka artystyczna: Christine Quoiraud, Thomas Chopin, Simon Tanguy

 

Harmonogram pokazów:

Miejski Dom Kultury w Szczytnie
Poniedziałek, 21 listopada godz. 18.00

Lidzbarski Dom Kultury (Lidzbark Warmiński)
Środa, 23 listopada godz. 18.00

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Czwartek, 24 listopada godz. 18.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close