Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 1-3 marca Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza na coaching project z Iwoną Olszowską, poświęcony kontakt improwizacji z elementami Body Mind Centering®.

Coaching – metoda poszukiwania własnych możliwości i doskonalenie swoich umiejętności poprzez współpracę z mistrzem, który sugerując sposób i metody pracy powoduje otwieranie nowych możliwości w doskonaleniu własnych umiejętności.

Contact improvisation (improwizacja w kontakcie) jest to metoda pracy oparta na używaniu środka ciężkości do pracy w kontakcie z inną osobą, sposobami podnoszeń, ale też współpracy w kreowaniu ruchu. Wszystko odbywa się wyłącznie poprzez improwizację, wyczucie partnera, reakcję na jego działanie i szybką współpracę.

Body Mind Centering® jest metodą pracy nad świadomością ciała opartą na różnych systemach: skóry, powięzi, kości, mięśni, organów wewnętrznych. Jest to metoda doskonalenia funkcjonowania ciała poprzez ruch, oddech, kontakt. Trening BMC® jest bardzo pomocny szczególnie w pracy tancerzy (cenny również dla muzyków, wokalistów, aktorów), wpływa na poprawę postawy i ułożenia ciała, gibkości i siły, poszerzeniu umiejętności ruchowych, improwizacji a także zapobiega kontuzjom lub wspomaga terapię po kontuzjach.

Body Mind Centering® jest przede wszystkim procesem twórczym, podczas którego uczestnik „bada” własne ciało, pracuje nad nim i swoim umysłem. W procesie tym umysł wyraża się poprzez ciało i ruch. Z tego doświadczenia wnioski wypływają same – nie są przez nikogo przekazywane.

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela Marta Zawadzka:

PROWADZĄCA:

IWONA OLSZOWSKA – tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Hurtowni Ruchu, krakowskiej PWST, na kursach instruktorskich i warsztatach tańca w Polsce i za granicą. Doświadczenia taneczne zdobywała w Nowym Jorku oraz na Uniwersytetach: w Waszyngtonie, Alabamie i Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce.

KOSZT WARSZTATÓW: 150 PLN

Warsztaty obejmują 16 godzin dydaktycznych.

Termin zgłoszeń: 15 lutego 2013 r.

Zajęcia będą odbywały się w Gimnazjum nr 21 w Toruniu, ul. Morcinka 13,
według harmonogramu:

piątek, 1 marca w godz.1700-2000
sobota, 2 marca w godz.1000-1300, 1430-1630 (wieczorem jam session)
niedziela, 3 marca w godz. 1000-1400

Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela Marta Zawadzka:

e-mail: marta.zawadzka@woak.torun.pl;

tel. 56652 27 55, 56652 20 27; kom. 604 577176

Zasady uczestnictwa w warsztatach:

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia

(do pobrania ze strony www.woak.torun.pl) pod adres:

  • Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

    ul. Szpitalna 8; 87-100 Toruń

  • lub faksem: 56 652 27 55, 56 652 20 27

  • lub pocztą elektroniczną pod adres marta.zawadzka@woak.torun.pl

oraz wpłacenie akredytacji:

  • na konto Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu:

Bank Millennium 61 1160 2202 0000 0000 6090 1253

  • lub w kasie WOAK w Toruniu

ul. Wola Zamkowa 12a,

do 15 lutego 2013 r.

O przyjęciu zgłoszeń decyduje kolejność ich nadsyłania. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu zajęć.

Rezygnacji z udziału w warsztatach można dokonać – i otrzymać zwrot wpłaconej akredytacji – najpóźniej na 10 dni roboczych przed rozpoczęciem zajęć.

Organizatorzy nie przyjmują odpowiedzialności za niepełnoletnich uczestników zajęć.

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zajęciach za pisemną zgodą rodziców.

Informacje o wszystkich kursach, warsztatach i szkoleniach oraz o ewentualnych

zmianach publikowane są na stronie www.woak.torun.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close