Wersja do druku

Udostępnij

Juz dziś o godz. 19.00 w Toruniu (Studencki Klub Pracy Twórczej „Od Nowa”) prezentacja spektaklu DALI Sopockiego Teatru Tańca. Pokaz odbywa się w ramach XX Alternatywnych Spotkań Teatralnych KLAMRA.

Inspiracją dla Sopockiego Teatru Tańca stała się twórczość hiszpańskiego malarza surrealisty Salvadora Dali, oraz jego osobiste wyznania i spostrzeżenia, które zawarł wDzienniku Geniusza. W malarstwie założeniem surrealizmu było „wyrażanie wizualne percepcji wewnętrznej”. Artyści STT wykreowali więc interdyscyplinarne widowisko, pełne „wypalonych słońcem” kolorów, zaskakujących kształtów i symboli odnoszących się do twórczości słynnego Katalończyka, ale wypływających z indywidualnego doświadczenia tancerzy. Upalna atmosfera, rozpływające się zegary, przynoszący ulgę chłód morskiej wody i cienie stały się punktem wyjścia w poszukiwaniach choreograficznych zespołu. Ważną rolę w przedstawieniu odgrywa muza i żona Dalego – Gala. Istotnym motywem jest także dualizm jako sposób oglądu rzeczywistości.

Dali –Sopocki Teatr Tańca

koncept:Jacek Krawczyk
scenariusz:Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
choreografia i taniec:Izabela Sokołowska, Katarzyna Antosiak, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Przemysław Wereszczyński
produkcja:DANCE SIC! ASSOCIATION
projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Gminy Sopot, Samorządu Województwa Pomorskiego i Sopockiej Sceny Off de BICZ

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close