Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu realizowany był przez Teatr Baj Pomorski w trzech toruńskich szkołach wszystkich poziomów edukacji (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum) od marca do listopada 2015 roku. Podczas warsztatów praktycznych dzieci i młodzież zapoznała się z wieloma technikami tanecznymi: tańcem współczesnym, jazzowym, klasycznym, ludowym, hip-hopem, improwizacją. Oferta warsztatowa obejmowała również zajęcia teatralne oraz zajęcia z teorii tańca z jego historią i zajęcia z krytyki teatralnej i twórczego pisania. Nadrzędnym celem projektu było przygotowanie świadomego odbiorcy sztuki tańca – projektowi towarzyszyło oglądanie spektakli tanecznych w Toruniu, Poznaniu, Warszawie i Bydgoszczy oraz spotkania z twórcami. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztacie z tancerzami z Compagnie TPO z Włoch podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA.

 

28 listopada 2015 o godz. 16.30 na scenie Teatru Baj Pomorski (ul. Piernikarska 9) odbędzie się pokaz na zakończenie projektu zatytułowany Poza bezRUCHEM. Wezmą w nim udział uczniowie szkół:

 

Szkoły Podstawowej nr 32 im. Armii Krajowej

Gimnazjum nr 2 im. Gen. Elżbiety Zawackiej

III Liceum Ogólnokształcącego im. Samuela Bogumiła Lindego

 

muzyka: Maria Rumińska

 

Wstęp wolny.

 

Koordynacja projektu: Marta Zawadzka

Prowadzący zajęcia w projekcie:

Marta Zawadzka

Agnieszka Doberska

Agnieszka Powłoka

Dominika Miękus

Adrian Wilk

Tatiana Asmolkova

Anna Fijałkowska-Wyrosławska

Karolina Garbacik

Kamila Marczak

Marzenna Wiśniewska

 

Strona projektu: www.taniecwteatrze.pl

 

 

Projekt Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu 2015 został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2015.

 

 

 Logo IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close