Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Caffe LatteTeatru Dada von Bzdülöw z Gdańska i warszawskiego duetu muzycznego SzaZa (Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki) został nagrodzony na XX Alternatywnych Spotkaniach Teatralnych KLAMRA w Toruniu. Główną nagrodę Klamry przyznaje od 2007 roku w swoim głosowaniu publiczność. Zwycięstwo wiąże się automatyczne z zaproszeniem kolejnej sztuki zwycięskiego teatru na najbliższą edycję Klamry. Drugie miejsce w głosowaniu widzów przypadło teatrowi Porywacze Ciał z Poznania za Zapis automatyczny, a trzecie dla Teatru Provisorium za Braci Karamazow.

Caffe Latte w reżyserii Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla zaprezentowane zostało w Toruniu podczas drugiego dnia festiwalu. Spektakl przyjęła z aplauzem zarówno krytyka, jak i widzowie: „Dada von Bzdülöw czerpietaneczną radość z przebywania na scenie oraz bezpośredniego kontaktu z widzem. Improwizując daje swobodę skojarzeń. To propozycja dla odbiorcy, który lubi konwencje taneczne, uwielbia, gdy się wiele dzieje nascenie” (salon24.pl).

Toruński festiwal jest w tej chwili jednym z najstarszych i najbardziej cenionych spotkań teatru alternatywnego i nieinstytucjonalnego w Polsce. Od narodzin w 1993 roku odbywa się w Studenckim Klubie Pracy TwórczejOd Nowa.Podczas festiwalu zaprezentowało się osiem najważniejszych scenalternatywnych z całej Polski. Na toruńskiej scenie zaprezentowały się w tym roku także m.in: Sopocki Teatr Tańca (Dali),warszawskie Studium Teatralne (Królkier znów na wylocie) oraz szczeciński Teatr Kana (Niewypowiedziane).


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close