Wersja do druku

Udostępnij

Transmisję TVP Kultura z Finału Krajowych Eliminacji Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2013 można już oglądać na YouTube. Finał odbył się 7 kwietnia 2013 roku o godzinie 20.00 i był transmitowany na żywo przez TVP Kultura. Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy jest jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 1985 roku. Krajowe eliminacje do Konkursu wyłoniły polskiego reprezentanta do europejskiego finału, którym został Kristóf Szabó. O udział w finale rywalizowało dziesięcioro wspaniałych, zdolnych, młodych tancerzy z całego kraju, którzy zaprezentowali układy w różnych stylach tańca współczesnego. Kristóf Szabó reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Operze Bałtyckiej w Gdańsku 14 czerwca 2013. Zwycięzcą Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2013 został Sedrig Verwoert z Holandii.

Taneczne zmagania młodych tancerzy w finale krajowych eliminacji oceniło profesjonalne jury: Ewa Wycichowska – choreograf, pedagog, tancerka, dyrektor Polskiego Teatru Tańca; Jacek Przybyłowicz – tancerz, choreograf, pedagog baletu, wicedyrektor ds. baletu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz Grzegorz Pańtak – tancerz, solista i wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, pedagog tańca jazzowego i modern jazz, choreograf. W trakcie obrad jury widzowie TVP Kultura zobaczą niezwykły układ choreograficzny Anny Hop LAB V.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy to jedno z najbardziej prestiżowych międzynarodowych wydarzeń tanecznych, które odbywa się od 1985 roku. Dotychczas Polska była jego organizatorem dwukrotnie (w 1997 roku konkurs odbywał się w gdyńskim Teatrze Muzycznym, a w 2005 roku w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej).

Na zdjęciu: uczestnicy finału krajowych eliminacji Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2013:Katarzyna Ciemniejewska, Julia Hałka, Łukasz Ludwiczak, Katarzyna Markiewicz, Anna Mikuła, Dariusz Nowak, Adrian Radwański, Piotr Stanek, Kristóf Szabó oraz Hanna Wiadrowska.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2013 – YouTube

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close