Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 1 września Teatr Dada von von Bzdülöw zaprasza na Dzień Otwarty warsztatów taneczno-choreograficznych Dada Hub,odbywających się w MCKA Zatoka Sztuki w Sopocie.

Hub – (z ang.) punkt ogniskowy wokół którego jednocześnie mają miejsce wielorakie wydarzenia. Dada Hub to cykl warsztatów, prowadzonych pod okiem twórców Teatru Dada, które zrzeszą tancerzy, choreografów i artystów o podobnych zainteresowaniach, pomysłach i energii twórczej, chcących wymienić́ się̨ własnymi doświadczeniami.

data: 1 września 2012

miejsce:MCKA „Zatoka Sztuki”,Sala Kryształowa,Al. F. Mamuszki 14,Sopot

godziny:10.00 – 13.00 oraz14.30 – 17.30

Teatr Dada von Bzdülöw we współpracy z MCKA Zatoka Sztuki w Sopocie, oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Sopotu, realizuje pierwszą edycję wakacyjnych warsztatów taneczno-choreograficznych pod nazwą Dada Hub, w okresie od 26 sierpnia do 4 września. W warsztatach bierze udział wyselekcjonowana grupa tancerzy, którzy w ramach intensywnego kursu zapoznają się z metodami pracy Teatru Dada. Każdego z dziesięciu dni warsztatów odbywają się cztery 90 minutowe lekcje prowadzone przezKatarzynę Chmielewską, Julię Mach, Radka Hewelta i Leszka Bzdyla.

Jak mówią artyści, Drzwi „Sali Kryształowej” w Zatoce Sztuki w Sopocie, gdzie ma miejsce nasza praca, będą otwarte dla Państwa w Sobotę 1 września, niestety nie możemy Państwu zaproponować czynnego udziału w warsztacie w związku z zaawansowanym etapem pracy. Zapraszamy do udziału w roli obserwatorów. Oto grafik warsztatowego dnia:

10.00 -11-30 / prowadzący – Radek Hevelt

11.30 -13.00 / prowadzący – Leszek Bzdyl

14.30 – 16.00 / prowadząca – Julia Mach

16.00 – 17.30 / prowadząca – Katarzyna Chmielewska

W przerwach zachęcamy do rozmów.

Jednocześnie, zapraszamy 1 września o godzinie 19.00 do Teatru w Oknie (Gdańsk, ul Długa 50/51) na wieczór solowych miniatur w wykonaniu Radka Hewelta i Leszka Bzdyla.

Bonsai to opowieść o formowaniu się wbrew własnej woli. albo też…. Bonsai to opowieść o Pierwsza to Bonasi Leszka Bzdyla: opowieść o formowaniu się w zgodzie z własną wolą.
Na ile określa nas forma, kształt, układ i ile możliwych kontekstów stworzy się z wariacji na temat spodni typu „denim” i ciała? Solo opowiada o poszukiwaniu nowego kształtu, o formowaniu i deformowaniu go, o procesie kompozycji.

Leszek Bzdyl Bonsai
czas: 25 minut
tańczy – Leszek Bzdyl

choreografia – Katarzyna Chmielewska
światło – Michał Kołodziej

Druga to work in progress Once upon a time Radosława Hewelta.

Projekt powstaje dzieki wsparciu brutWien z Wiednia, festiwalu imagetanz z Wiednia i programu Europe in Motion zainicjowanego przez Springdance festiwal w Utrechcie sponsorowanego przez Unie Europejska.

Spektakl jest w trakcie realizacji. Pierwszy pokaz work-in-progress miał miejsce w Utrechcie w ramach festiwalu Springdance w kwietniu tego roku. Premiera odbędzie sie w marcu 2013 w ramach festiwalu „imagetanz” w teatrze „brut” w Wiedniu.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia bezpośrednio przed spektaklem.

Wsparcie dramaturgiczne: Filip Szatarski, Sabile Rasiti

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close