Wersja do druku

Udostępnij

Przypominamy, że jeszcze przez dwa tygodnie – do 3 lipca można zgłaszać się do nowego projektu organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, PolandDances. Jest to narzędzie impresariatu, dzięki któremu zagraniczny odbiorca będzie mógł poznać całe spektrum działań tanecznych na polskiej scenie. Dla rodzimych artystów z kolei to niepowtarzalna okazja, aby zaprezentować się na arenie międzynarodowej. Nabór prowadzony jest w formule open call

 

Ideą PolandDances jest promocja różnorodnych działań, dlatego do udziału zapraszamy zarówno instytucje, organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne czy artystów niezależnych.  

 

Premiera polanddances.pl początkowo była związana z planowanymi na sierpień tego roku międzynarodowymi targami Tanzmesse. Ze względu na pandemię COVID-19 targi odbędą się dopiero w 2021 lub 2022 roku, jednak już teraz chcemy wspomóc producentów i artystów ze środowiska polskiego tańca w promowaniu ich działalności. Dla zwiększenia efektywności działań Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza połączyły siły w dążeniu do celu, jakim jest promocja polskiego tańca na arenie międzynarodowej w jego możliwie najpełniejszym zakresie.

 

Aby się zgłosić, wystarczy do 3 lipca 2020 roku wypełnić formularz dostępny na stronie polanddances.pl. Portal skierowany jest do międzynarodowego środowiska menedżerów sztuki tańca, a zatem każdy zgłaszający się twórca będzie mieć możliwość zaprezentowania im swojego dorobku. Regulamin znajduje się na stronie Instytutu Muzyki i Tańca imit.org.pl

 

Wspólnie tworzymy przestrzeń umożliwiającą realizację projektów międzynarodowych. Jedno miejsce – tysiąc możliwości! Wypełnij formularz i wspólnie promujmy polski taniec za granicą! 

 

Zapraszamy na polanddances.pl!

 

***

 

Instytut Muzyki i Tańca od 2010 roku wspiera artystów na scenie krajowej i za granicą poprzez koordynację wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy polskimi i międzynarodowymi organizacjami branżowymi, realizację programów rezydencyjnych w zagranicznych instytucjach artystycznych i promocję polskiej sztuki tańca na świecie. 

 

Instytut Adama Mickiewicza zrealizował i realizuje projekty kulturalne w 70 krajach na 5 kontynentach. Poprzez dotychczasowe działania IAM zaprezentował ponad 5000 wydarzeń, które obejrzało blisko 52 miliony widzów. Wszystkie projekty prowadzone przez Instytut sygnowane są flagową marką Culture.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close