Wersja do druku

Udostępnij

Przypominamy, że do 30 listopada można składać wnioski do programu dotacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Taniec, którego operatorem jest Instytut Muzyki i Tańca. Zgodnie z Regulaminem programu, Wnioskodawcy, którzy złożą wniosek do 16 listopada 2020 roku są informowani przez instytucję zarządzającą o stwierdzeniu we wniosku ewentualnych błędów i uchybień formalnych. Po 16 listopada taka informacja zwrotna nie będzie udzielana. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

Po raz pierwszy w historii Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło nabór do programu dotacyjnego Taniec, którego operatorem jest Instytut Muzyki i Tańca. Dotąd projekty taneczne były ujęte w ministerialnym programie dotacyjnym razem z projektami teatralnymi. Stworzenie odrębnego programu jest realizacją postulatu obu edycji Kongresu Tańca. To ważny moment dla środowiska i rozwoju tej dziedziny w Polsce – mówi Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.

Program jest skierowany do artystów i instytucji, którzy mają osiągnięcia w dziedzinie tańca, a także do tych, którzy dopiero się rozwijają. Cele programu to między innymi kreowanie nowych wartości, nastawienie na dyskurs o współczesnej rzeczywistości, kultywowanie tradycji, nawiązywanie do najwybitniejszych osiągnięć tańca, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, poszukiwanie oryginalnych środków ekspresji artystycznej, wprowadzanie nowej jakości do ogólnopolskiego oraz międzynarodowego życia kulturalnego i popularyzacja tańca w Polsce.

W ramach programu można się ubiegać o wsparcie w organizacji festiwali, przeglądów, konkursów, tworzeniu nowych spektakli, a także we wzmocnieniu obiegu już powstałych dzieł. Działania mogą być realizowane także on-line.

W ramach programu można wnioskować na następujące rodzaje zadań:

  • · Zadanie nr 1: festiwale, przeglądy i konkursy dotyczące tańca;
  • · Zadanie nr 2: spektakle taneczne;
  • · Zadanie nr 3: inne formy prezentacji artystycznych z zakresu programu;
  • · Zadanie nr 4: działania multimedialne i interdyscyplinarne, realizowane w szczególności w formule on-line, prezentujące i popularyzujące dokonania z zakresu tańca i innych działań performatywnych.

Pełen regulamin programu znajduje się na stronie imit.org.pl.

Budżet programu wraz z odwołaniami wynosi 1 800 000 zł.

Wnioski można składać do 30 listopada 2020 roku wyłącznie za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta EBOI (https://esp.mkidn.gov.pl/).

Osoba do kontaktu:

Wiktoria Zawadzka: wiktoria.zawadzka@imit.org.pl lub pod numerem telefonu 887 507 019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close