Wersja do druku

Udostępnij

Najnowszy spektakl Macieja Kuźmińskiego It’s Gonna Rain, stworzony dla zespołu Scapino Ballet Rotterdam, rozpoczął swoją trasę po Holandii. W zeszłym tygodniu przedstawienie zostało przyjęte owacjami na stojąco w teatrach Schiedam Schouwburg oraz Theatre Rotterdam. Maciej Kuźmiński znalazł się w gronie artystów i artystek, którym powierzono stworzenie choreografii do cieszącego się międzynarodowym uznaniem projektu TWOOLS 2018, realizowanego przez Scapino Ballet Rotterdam. Zaproszenie do współpracy z SBR jest kolejnym wyróżnieniem dla artysty, nagrodzonego podczas XXX edycji prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Hanowerze, gdzie otrzymał II nagrodę oraz nagrodę Scapino Production Prize za choreografię Dominique.

 

 

Plan tournée:

 

2018

13 grudnia, Drachten, Schouwburg De Lawei

14 grudnia, Delft, Theater De Veste

18. grudnia, Den Bosch, Theater Aan De Parade

19 grudnia, Alkmaar, TAQA Theater De Vest

22 grudnia, Venlo, Theater De Maaspoort

 

2019

16 stycznia, Haarlem, Stadschouwburg Haarlem

17 stycznia, Utrecht, Stadschouwburg Utrecht

18 stycznia, Zwolle, Theater De Spiegel

19 stycznia, Nijmegen, Stadschouwburg Nijmegen

20 stycznia, Amstelveen, Schouwburg Amstelveen

 

 

O spektaklu:

Zaczął ostrzegać ludzi. Powiedział im, „Niedługo spadnie deszcz, który będzie padał czterdzieści dni i czterdzieści nocy”. Ludzie jednak mu nie uwierzyli. (…) Kpili z niego, mówiąc między sobą, „Nie ma szans na deszcz!”

Fragment nagrania Steve’a Reicha

 

It’s Gonna Rain to dynamiczny spektakl o ludziach próbujących trwać w nietrwałym świecie, w którym technologia tworzy niemal niewyobrażalne możliwości. To rzecz o podróży przez świat, który zmienia się w coraz szybszym tempie. Choreografia podejmuje tematykę błyskawicznie zmieniającego się świata i towarzyszącego mu poczucia utraty równowagi. Kuźmiński konfrontuje publiczność z rzeczywistością, odwołując się do przenikającej muzyki Steve’a Reicha (It’s Gonna Rain pt. 1), która wymaga na tyle skupionej uwagi, że ciężko jest podążać za tańcem. It’s Gonna Rain podkreśla złożoność wrażeń, które musimy przetwarzać każdego dnia, a także niemożliwość nadążenia za wszystkimi nowinkami.

 

choreografia, scenografia: Maciej Kuźmiński

obsada i wykonanie: Bonnie Doets, Ellen Landa, Maya Roest, Sana Sasaki, Dario Minoia, Filip Wągrodzki, Mischa van Leeuwen, Luigi de Stefano

projekt oświetlenia: Paweł Murlik, Maciej Kuźmiński

baletmistrz: Sébastien Riou

muzyka:  Steve Reich It’s Gonna Rain (Part I)

kostiumy:

pracownia kostiumograficzna: Scapino Ballet Rotterdam

czas trwania: 9 minut

produkcja: Scapino Ballet Rotterdam

Specjalne podziękowania dla dyrektora Scapino Ballet, Eda Wubbe’ego, za zaproszenie do współpracy

 

***

 

 

TWOOLS to wielobarwna próbka tańca współczesnego w opracowaniu grupy choreografów. Począwszy od pierwszej edycji projektu w 1999 r.oku TWOOLS stanowi ważną scenę dla wschodzących artystek i artystów choreografii, którzy wspólnie przygotowują wielkoformatową produkcję z udziałem wybitnych tancerek i tancerzy. W trakcie siedemnastu dotychczasowych edycji TWOOLS powstało ponad 100 prac autorstwa 60 choreografek i choreografów, dla których udział w projekcie był początkiem międzynarodowej kariery.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close