Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 18-20 września Anna Akabali i Marta Kosieradzka zaprezentują swoje solowe prace podczas International SOLO Contemporary Dance Festival w stolicy Turcji, Ankarze. Anna Akabali zatańczy solo pod tytułem Niewytłumaczalne, natomiast Marta Kosieradzka przedstawi spektakl Electronic mermaid. 

 

Podczas festiwalu publiczność obejrzy kilkanaście prac solowych artystów z Francji, Luksemburga, Macedonii, Polski, Ukrainy, Izraela, Szwajcarii, Włoch oraz Turcji. 

 

Solo Contemporary Dance Festival odbywa się po raz trzeci w CerModern, centrum sztuki współczesnej, które regularnie prezentuje prace z zakresu tańca współczesnego i współpracuje z wieloma instytucjami promującymi kulturę. Więcej informacji: http://www.solodans.com/

 

Marta Kosieradzka, Electronic mermaid

Choreografia i wykonanie: Marta Kosieradzka 

Muzyka: Toru Takemitsu 

czas trwania: 10 min 

 

Solo inspirowane dramatem Henryka Ibsena Kobieta z morza.

 

Premiera spektaklu odbyła się na Solo Dance Contest 2019 w Klubie Żak w Gdańsku. 

 

Spektakl został nagrodzony drugą nagrodą na konkursie choreograficznym Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie. 

 

Trailer: https://youtu.be/hWqRkIe9LbY

 

 

Anna Akabali jest tancerką i choreografką, absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. W latach 2008-2010 związana ze Śląskim Teatrem Tańca, od 2011 roku dołączyła do zespołu Opery Narodowej w Ankarze. Pod koniec września będzie miała premierę jej praca Rambert. Tryptyk, realizowana z Joanną M. Czajkowską oraz Małgorzatą Dzierżoń w ramach projektu Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy.  

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close