Wersja do druku

Udostępnij

TVP Kultura zaprasza do spędzenia najbliższej niedzieli z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca. Na widzów czekają fascynujące dyskusje artystów i ekspertów oraz ciekawe dokumenty. A zaraz potem, na dobry koniec weekendu, drugi półfinał konkursu Młody Tancerz Roku. Wszystko to będzie można zobaczyć już 30 maja.

 

W programie Niedzieli z… NIMiT znalazł się m.in. reportaż z Kraju Kwitnącej Wiśni Młody duch tańca. Jest to relacja z polsko-japońskiego projektu o tej samej nazwie. Wzięło w nim udział aż 50 młodych tancerzy z Polski i Japonii. Są to m.in. finaliści konkursu Młody Tancerz Roku 2019, Prix de Lausanne czy Youth American Grand Prix. Projekt przedstawia polskie tańce ludowe i narodowe oraz tańce w różnych technikach, od klasycznej po stepowanie, do muzyki polskich kompozytorów i autorstwa znanych polskich choreografów. Wydarzeniu towarzyszą projekcje multimedialne przygotowane przez Janusza Marchewę oraz czterdziestoosobowa Koncertowa Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie pod kierownictwem Janusza Cieplińskiego.

 

Niedziela z… Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca

 

Program:

 

17.15 – początek Niedzieli…. W rozmowach o muzyce wezmą udział Polish Violin Duo, Leszek Możdżer, Adam Sztaba oraz Dyrektor NIMiT-u Katarzyna Meissner. O tańcu opowiedzą Robert Bondara, Janusz Orlik, Iwona Pasińska, Ryszard Kalinowski oraz Zastępca Dyrektor NIMiT-u dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. UMFC

 

18.05 – premiera reportażu o programie Przestrzenie Sztuki

 

19.20 – Młody duch tańca – reportaż z Japonii

 

20.00 – Młody Tancerz Roku 2021, II półfinał konkursu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close