Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 9 maja o godz. 21.55 i 22.35 TVP Kultura wyemituje dwa premierowe odcinki programu Scena taneczna. Jest to nowy cykl stacji, w którym widzowie poznają historię tańca i różnorodność jego niezwykłego języka. W trzynastym i czternastym odcinku zobaczymy młodych choreografów współczesnych.

 

Bohaterką pierwszej części będzie m.in. Gosia Mielech, tancerka i nauczycielka Gaga. W drugiej części wystąpią artyści Kompanii Tańca AWF Poznań. O młodych twórcach opowiedzą Aleksandra Dziurosz i Klaudia Carlos.

 

odc. 13 Młodzi choreografowie współcześni cz. I: Gosia Mielech i UMFC

9 maja, godz. 21.55

 

W tym odcinku Sceny tanecznej poznamy młodych choreografów. Wystąpi Gosia Mielech – tancerka, nauczycielka Gaga we fragmencie swojej choreografii pt. FearLess oraz tancerze z Wydziału Tańca Uniwersytetu

Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie we własnych etiudach choreograficznych. 

 

odc. 14 Młodzi choreografowie współcześni cz. II: Kompania Tańca AWF Poznań

9 maja, godz. 22.35

 

W czternastym odcinku programu wystąpią studenci kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Wykonają etiudy taneczne oraz sola dyplomowe.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close