Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 16 maja o godz. 21.50 i 22.20 TVP Kultura pokaże kolejne premierowe odsłony programu Scena taneczna. Jest to nowy cykl stacji, w którym widzowie poznają historię tańca i różnorodność jego niezwykłego języka. W piętnastym oraz szesnastym odcinku Aleksandra Dziurosz i Klaudia Carlos przybliżą widzom fenomen teatru tańca.

 

W programie zobaczymy studentów Zakładu Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach we fragmencie spektaklu Wrócę tu po swoje serce. Natomiast w drugiej części rozmowy będziemy mieli okazję zapoznać się z repertuarem Polskiego Teatru Tańca.

 

odc. 15, Teatr tańca cz. I

 

W tym odcinku Scena taneczna gości studentów Zakładu Tańca, który powstał z inicjatywy Jacka Łumińskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach. Artyści wykonają fragment spektaklu Wrócę tu po swoje serce. Całość spektaklu to opowieść o tęsknocie za innym światem, w którym ludzie żyją w poczuciu więzi.

 

odc. 16, Teatr tańca cz. II

 

W drugiej części Sceny tanecznej wystąpi Polski Teatr Tańca, profesjonalny zespół, który działa w Poznaniu od 1973 roku. Od 2016 roku dyrektorem PTT jest dr Iwona Pasińska – tancerka, choreograf, pedagog, doktor teatrologii, wieloletnia pierwsza solistka PTT. W programie zobaczymy fragmenty kilku spektakli z repertuaru PTT, m.in. Kurka wodna albo urojenie, Fabula rasa i Trucizna.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close