Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że ukazał się nowy numer rocznika „Studia Choreologica” (vol. XIII/2012). Tom ten zawiera wystąpienia członków Polskiego Forum Choreologicznego (PFCH) podczas Konferencji, która odbyła się w dniach 17-18 września 2011 roku w Krakowie. W numerze m.in. prof. Roderyk Lange pisze o metodologii badań nad tańcem, Hanna Raszewska o tańcu i ruchu w polskiej frazeologii, Aleksandra Dziurosz o funkcjach choreografa. Ponadto także artykuły poświęcone historii tańca w Polsce, Włoszech (taniec futurystyczny), Szwajcarii i Indiach, ponadto Krzysztof Hliniak zastanwia się, „Czy potrzebne nam jest polskie dziedzictwo taneczne? O upowszechnianiu polskich tańców narodowych i regionalnych”. W tomie znalazły się także eseje na temat twórczości wybranych choreografów, tj. Augusta Bournonville’a (Magdalena Malska), Doris Humphrey i Angelina Preljocaja.

Publikację można zamówić mailem: instytutchoreologii@free.art.pl

Koszt tomu to 25zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close