Wersja do druku

Udostępnij

Nakładem Wydawnictwa „Krytyki Politycznej” ukazała się antologia polskich tekstów o tańcu współczesnym, zatytułowana Nowy taniec. Rewolucje ciała. Za wybór tekstów odpowiada Witold Mrozek, a za opiekę redakcyjną – Matylda Małecka.

Od wydawcy: „Czy w tańcu zawsze potrzebny jest ruch? Kto powiedział, że «tancerka ma być jak Statua Wolności»? Nowy taniec. Rewolucje ciała to opowieść o uwikłaniu tańca w historię i politykę, a zarazem autorski przegląd najciekawszych współczesnych zjawisk z pogranicza choreografii, teatru i sztuk wizualnych […].Wśród autorów: Witold Mrozek, Anna R. Burzyńska, Julia Hoczyk, Dariusz Kosiński, Anna Królica, Agata Łuksza, Joanna Szymajda, Matylda Małecka”. Zamieszczone w książce teksty zostały ujęte w ramy czterech bloków tematycznych, tj. Autobiografia; Pokolenie bez instytucji; Partytury, przepisania, remiksy; Między tańcem a teatrem.

Wszystkie artykuły składające się na antologię są przedrukami, pierwotnie publikowane były m.in. w książkach zbiorowych, „Didaskaliach. Gazecie Teatralnej”, w czasopismach internetowych („Kultura Enter”, „Performer” i branżowych portalach (NowyTaniec.pl, taniecPOLSKA.pl; e-teatr.pl).

Publikacja została dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Książkę można kupić m.in. w siedzibie „Krytyki Politycznej” w Warszawie (u.l Foksal 16, II piętro) oraz w księgarni internetowej wydanictwa: http://www.krytykapolityczna.pl/wydawnictwo/nowy-taniec-rewolucje-ciala

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close