Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Convivo ukazała się książka Michała Miszy Czornego Postać sceniczna autora-tancerza. Autor jest absolwentem Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i założycielem grupy Teatr OdRuchu, z którą realizuje spektakle łączące ruch, taniec i aktorstwo dramatyczne. W swojej publikacji wykorzystuje oba te doświadczenia.

Wersja do druku

Udostępnij

Książa składa się z czterech rozdziałów, pierwszy to wprowadzenie teoretyczne (krótkie omówienie metod pracy z Stanisławskiego, Grotowskiego i Łumińskiego, a także Alexandra i Michaelsa), dwa kolejne analizują już konkretnie styl pracy i wybrane przedstawienia zrealizowane przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu lub z ich udziałem (na przykładzie działalności Teatru OdRuchu oraz spektakli dyplomowych WTT), natomiast ostatni obejmuje kilkanaście pogłębionych wywiadów z aktorami i wykładowcami Wydziału (m.in. Katarzyną Gorczycą, Sylwią Hefczyńską-Lewandowską,  Jackiem Łumińskim, Anną Piotrowską, Januszem Skubaczkowskim, czy Jerzym Stuhrem).Fragmenty tych wywiadów również zostały wykorzystane w trzech pierwszych rozdziałach. Książka została wzbogacona kilkudziesięcioma ilustracjami.

Z  rekomendacji Jerzego Stuhra:

Teatr, jego forma, estetyka, zmieniają się. Potrzeba nowej energii, środków wyrazu, umiejętności artystów – wykonawców. Takimi dysponują absolwenci Wydziału Teatru Tańca krakowskiej AST. Opisanie ich pracy, procesu tworzenia, metod stosowanych w cyklu nauczania może stać się bezcennym, w Polsce pionierskim, materiałem dla świata teatru.

Informacje o książce i możliwościach jej zakupu:

https://convivo.com.pl/ksiazki/seria-in-praesenti/postac-sceniczna-aktora-tancerza/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close