Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że nakładem wydawnictwa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca ukazała się książka Taniec współczesny w Polsce w drugiej połowie XX wieku pod redakcją Anny Banach, Juliusza Grzybowskiego i Soni Nieśpiałowskiej-Owczarek. Publikacja jest zapisem konferencji naukowej pod samym tytułem, która odbyła się w maju 2016 roku w Łodzi. Konferencja miała przede wszystkim za zadanie wypełnić dotkliwą lukę w wiedzy historycznej o tańcu w Polsce. Wiedza na temat tamtych wydarzeń w przeważającej części utrwalona jest w ludzkiej pamięci, dlatego książka jest zapisem biograficzno-zawodowych opowieści wybitnych twórców tańca, które wspólnie tworzą historię tej sztuki w Polsce. Publikacja stanowi zatem „ znakomity zbiór materiałów źródłowych” (dr hab. Mariusz Bartosiak). Według słów dra hab. Tomasza Nowaka, jest to „archiwum mówione”, składające się z  relacji Witolda Jurewicza, Iwony Olszowskiej, Anny Maciejak, Hanny Strzemieckiej, Melissy Monteros, Piotra Galińskiego, Zbigniwa Bujakowskiego, Jacka Łumińskiego, Janusza  Skubaczkowskiego, Ewy Wycichowskiej, Jerzego Marii Birczyńskiego, Edyty Kozak, Wojciecha Misiury, Leszka Bzdyla, Elżbiety i Grzegorza Pańtaków oraz Katarzyny Skawińskiej.

 

 

Publikacja Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, dofinansowano ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

 

 

Więcej  o książce: http://www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/akademia/wydawnictwa/ksiazki/152433-taniec-wspolczesny-w-polsce/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close