Wersja do druku

Udostępnij

Nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska – LEX ukazała się książka Krzysztofa Felchnera Choreografia i pantomima w świetle prawa autorskiego. Publikacja ta jest pierwszą polska monografią dotyczącą autorsko-prawnego statusu choreografii i pantomimy oraz jedna z nielicznych pozycji dotyczących tego zagadnienia w literaturze polskiej i zagranicznej. Autor przedstawia, także w perspektywie historyczno- i prawno-porównawczej, proces jurydycznej emancypacji pojęcia choreografii i pantomimy prowadzący do uznania choreografów i mimów za twórców (a także artystów wykonawców) w rozumieniu prawa autorskiego.

Obok problematyki teoretycznej, autor porusza szereg kwestii praktycznych dotyczących analizowanych kategorii utworów, m.in. problematykę umów licencyjnych, funkcjonowania organizacji zbiorowego zarządzania i typowych przypadków naruszeń praw autorskich.

Adresaci:
Umiejętne połączenie analizy prawniczej z wieloma konkretnymi przykładami dotyczącymi choreografii i pantomimy sprawia, ze książka zainteresuje z pewnością prawników – przedstawicieli środowisk akademickich i praktyków, przedstawicieli środowisk twórczych (choreografów, tancerzy) oraz pasjonatów tańca i pantomimy.

Książka jest do nabycia za pomocą strony interentowej wydawnictwa:http://wkp.profinfo.pl/

Szczegółowe informacje (w tym spis terści i fragmenty publikacji):

http://www.profinfo.pl/prawo/wlasnosci-intelektualnej/prawo-autorskie/p,choreografia-i-pantomima-w-swietle-prawa-autorskiego,51146.html#40161147

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close