Choreography: strategies (Choreografia: strategie) pod redakcją Marty Keil i Joanny Leśnierowskiej to trzeci (po Choreografii: polityczność i Choreografii: autonomie) tom, którym Art Stations Foundation zamyka serię publikacji poświęconą różnym perspektywom postrzegania, tworzenia i nazywania ruchu oraz rozumienia praktyk choreograficznych. Publikacja została przygotowany przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie. Jest to angielska wersja papierowa. W planach jest także wydanie e-booka z polskimi tłumaczeniami wszystkich zawartych w tomie tekstów.

Wersja do druku

Udostępnij

Książka powstała w odpowiedzi na silną potrzebę spojrzenia na współczesną choreografię w kontekście wielości jej kontekstów i sposobów działania. Zgromadzone tu teksty podejmują próbę pokazania potencjału choreografii jako sposobu myślenia, działania i postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Jednocześnie Choreografia: startegie  to końcowy projekt Art Stations Foundation w Poznaniu, który powstawał równolegle do projektu Grand re Union (www.grandreunion.net) podejmując bezpośredni dialog z jego ideami. Wydawcy za pomocą tej książki chcą zaprosić wszystkich do zbiorowego i ciągłego wyobrażania sobie na nowo wielości choreograficznych (i nie tylko) światów, w których mogłybyśmy żyć już od jutra. Publikacja papierowa ukazuje się w języku angielskim, planowane jest wydanie e-booka w języku polskim.

Autorzy:

Saša Asentić, Dalija Aćin Thelander, Chiara Bersani, Daniel Blanga Gubbay, Aleksandra Borys, mayfield brooks, Alice Chauchat, Tatiana Cholewa, Deufert&Plischke, Igor Dobricic, Faye Driscoll, Guy Cools, Madalina Dan, Jeanine Durning, Jule Flierl, Frédéric Gies,
Joanna Haigood, Keith Hennessy, Anka Herbut, Samara Hersch, Kyoko Iwaki,
Aleksandra Jach, Shannon Jackson, Anne Juren, Marta Keil, Anna Królica, Márta Ladjánszki, Joanna Leśnierowska, Anna Majewska, Paula Marincola, Ania Nowak, Anna Nowicka, QUARto (Anna Mesquita and Leandro Zappala), Filip Pawlak, Luke Pell, Perel, Julie Phelps, Peter Pleyer, Magdalena Przybysz, Magdalena Ptasznik, Quarto, Yvonne Rainer,
Eszter Salamon, Maria F. Scaroni, Isabelle Schad, Constanze Schellow, Agata Siniarska, Katarzyna Sitarz, Jak Soroka, Maria Stokłosa, Magda Szpecht, Mateusz Szymanówka,
Ida Ślęzak, Ewa Tyralik-Kulpa, Kasia Wolińska, Jadwiga Zimpel, Maria Zimpel, Marta Ziółek, Katarzyna Żeglicka

***

W związku z tym, że Art Stations Foundation jest w likwidacji i z końcem grudnia się zamyka, od przyszłego tygodnia będzie możliwość zakupienia książki zarówno on-line, jak i stacjonarnie w Fundacji Bęc Zmiana (https://sklep.beczmiana.pl/) . Do tego czasu będzie możliwość zakupu książki bezpośrednio w fundacji, płatność przelewem (nie możliwości płatności gotówką) na konto: 38 1090 1854 0000 0001 1441 5802. Cena książki to 59,90 zł.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close