Wersja do druku

Udostępnij

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka ukazała się publikacja Pokolenie Solo. Choreografowie w rozmowach z Anną Królicą. Na książkę składa się cykl dwudziestu pięciu wywiadów przeprowadzonych z młodymi polskimi choreografami, który układa się w narrację pokoleniową.Z wywiadów wyłania się obraz oraz specyfika organizacji pracy niezależnych choreografów, nierzadko oparta na strategii równoczesnego działania w kraju i zagranicą, nieustannym byciu w drodze, pomiędzy jednym a drugim projektem. Tymczasowość, nomadyczny tryb życia oraz dążenie do celu i perfekcji wyznaczają im codzienny rytm. Ten zapis spotkań i dyskusji o tańcu tworzy krajobraz polskiej sceny tańca ostatniej dekady, są one świadectwem przemian zachodzących w choreograficznej praktyce scenicznej. I tak niezaprzeczalnie obok teatru tańca pojawia się miejsce dla nowego tańca i towarzyszącej mu nowej wizji cielesności.

Zapraszamy do poznania młodych polskich choreografów wpływających na kondycję sceny tańca oraz wypracowania siatki pojęć,dotyczących różnorodności języków tańca.

Publikacja książki jest częścią programu Maszyna choreograficzna w ramach projektu Kto inspiruje? Tadeusz Kantor! realizowanego przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w latach 2013–2014 i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Część wywiadów została przeprowadzona w 2012 roku w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Przeczytaj:

Spis treści, wstęp i stopka


Wywiad z Izą Szostak

Autor: Anna Królica

Tytuł: Pokolenie Solo. Choreografowie w rozmowach z Anną Królicą

Wydawnictwo:Cricoteka

Rok wydania: 2013
Liczba stron: 484 strony
Format:147×210 mm

ISBN: 978-83-61213-09-3
Oprawa miękka

Książkę można zamawiać bezpośrednio na stronie internetowej wydawcy:

http://sklep.cricoteka.pl/pl,shop,viewProductBasket,31,181

Będzie także dostępna w sieci księgarń na terenie całego kraju.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close