Wersja do druku

Udostępnij

Na prośbę Wrocławskiego Teatru Pantomimy UNESCO udostępniło archiwalne nagranie etiudy Henryka Tomaszewskiego Pianista. Pierwszy raz można ją zobaczyć w całości. W grudniu 1961 roku nagrano w Paryżu etiudę Henryka Tomaszewskiego do filmu zrealizowanego przez UNESCO. Materiał filmowy UNESCO Multimedia Archives eServices zawiera również nagrania innych twórców związanych z teatrem gestu. Od 16:11 min. można po raz pierwszy, w całości, zobaczyć Pianistę – etiudę Tomaszewskiego, za którą w roku 1955 otrzymał srebrny medal na Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży i Studentów w Warszawie. Nagroda ta była bodźcem do powołania Studia Pantomimy, które powstało w 1956 roku przy Państwowych Teatrach Dramatycznych, a niespełna trzy lata później zostało upaństwowione jako Wrocławski Teatr Pantomimy. W tym roku zespół obchodzi jubileusz sześćdziesięciolecia.

 

Film La geste ce langage, zawierający etiudę Henryka Tomaszewskiego Pianista

 

 

Logo jubileuszowe Wrocławski Teatr Pantomimy (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close