20 czerwca 2023 roku tancerka, choreografka i pedagożka Monika Myśliwiec obchodzi urodziny.

Wersja do druku

Udostępnij

O artystce:

Monika Myśliwiec – dyrektorka Krakowskiej Akademii Tańca oraz Baletu Krakowskiej Akademii Tańca, pedagożka i choreografka. Ukończyła L’Académie Internationale de la Danse w Paryżu. W 1994 roku otrzymała Państwowy Dyplom Pedagoga Tańca Klasycznego i Nowoczesnego wydany przez Ministerstwo Kultury Francji. Od 1998 roku jest dyplomowanym menedżerem kultury, a od 2014 roku członkinią Zarządu Sekcji Tańca i Baletu ZASP. Otrzymała nagrodę ZASP za wybitne osiągnięcia z okazji 20-lecia pracy artystycznej.

Była solistką Baletu Opery Krakowskiej. Występowała gościnnie w Polsko-Niemieckim Teatrze Tańca w Kolonii (1995). Od roku 1996 do 1999 współpracowała z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Była odtwórczynią ról tytułowych, pierwszoplanowych i solistycznych w wielu baletach, takich jak między innymi: Jezioro łabędzie, III symfonia, Ognisty ptak, Giselle, Piaskowy zegar (Teatr Wielki w Poznaniu), Dziadek do orzechów, Królewna Śnieżka, Carmen, Pan Twardowski, Światy równoległe, Madame Butterfly (Opera Krakowska).

Jest autorką choreografii do spektakli oraz filmów muzycznych, tanecznych i dramatycznych. Współpracuje z Teatrem Ludowym w Krakowie i ze Szkołą Artystyczną Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Koordynuje niezależne projekty artystyczne, związane z tańcem. Organizuje ogólnopolskie eliminacje konkursu Dance World Cup w Krakowie.

Bibliografia:

  1. Biogram Moniki Myśliwiec, https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmbiogram/biogram/955 [dostęp: 12.06.2023].
  2. Hasło „Myśliwiec Monika” [w:] „Encyklopedia teatru polskiego”, on-line: https://encyklopediateatru.pl/osoby/13790/monika-mysliwiec# [dostęp: 12.06.2023].

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close