Z przyjemnością informujemy naszych czytelników o niecodziennej inicjatywie. Uszami tańca to podcast o tańcu współczesnym prowadzony przez Aleksandrą Korniejenko, studentkę tańca na Akademii Muzycznej w Katowicach, która poprzez rozmowy z profesjonalnymi artystami próbuje stworzyć uczelnię artystyczną szytą na miarę swoich potrzeb.

Wersja do druku

Udostępnij

W pierwszym sezonie podcastu znaleźć można rozmowy z Jakubem Lewandowskim, Iloną Gumowską, Tomaszem Ciesielskim, Davidsonem Jaconello, Adrianem Bartczakiem, Michałem Strugarkiem, Wojciechem Furmanem, Anną Ciszowską, Anną Mikułą, Danielem Leżoniem, Michałem Przybyłą oraz Adamem Kuzą.

Kilka słów o Uszami tańca od twórczyni podcastu:

Rozmowy prowadzę z perspektywy studentki tańca, dzieląc się swoimi refleksjami, wyzwaniami, problemami i zachwytami, które spotykam na drodze do bycia profesjonalną tancerką. Moi rozmówcy często rozwiewają moje wątpliwości, inspirują i prowokują do myślenia, a także dzielą się własnymi doświadczeniami. Możemy więc wysłuchać refleksji, wskazówek i źródeł inspiracji doświadczonych już artystów tańca, co daje uczucie wsparcia na drodze, którą podjęliśmy.

W czasach pandemii pojawiło się wiele wywiadów i rozmów z artystami dostępnych on-line, ale większość (o ile nie wszystkie) była przeprowadzana przez doświadczone już osoby. Myślę, że Uszami tańca jest wyjątkowe ze względu na międzypokoleniową wymianę. Również to, że mam więcej pytań niż odpowiedzi, jest moją siłą. Wszystkie te pytania, choć nie zawsze przełomowe, są dla nas, młodych ludzi, ważne.

Wierzę, że moja działalność może być pomocna dla młodych adeptów tańca, ponieważ wiele wyzwań i wątpliwości, których doświadczam, jest wspólnych dla osób w naszym wieku oraz środowiska, w jakim zamierzamy pracować.

Zapraszam Was gorąco do wysłuchania rozmów już dostępnych na kanale oraz na nadchodzący drugi sezon ?

Wszystkie odcinki podcastu są dostępne na:

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close