Wersja do druku

Udostępnij

Uprzejmie informujemy o uruchomieniu szóstej edycji programu Instytutu Muzyki i Tańca „Muzyczne białe plamy”. Program „Muzyczne białe plamy” przeznaczony jest dla polskich i zagranicznych badaczy, którzy planują prowadzenie badań naukowych w zaniedbanych i mało znanych obszarach polskiej muzyki oraz tańca. Badania dotyczą polskiej muzyki oraz tańca i mogą obejmować np. twórczość kompozytorską, działalność artystyczną, aktywność muzykologiczną, recepcję muzyki, czy zagadnienia związane z historią, teorią, estetyką tańca polskiego, w szczególności tańca scenicznego.

 

Program skierowany jest do osób z wyższym wykształceniem, które mogą wykazać się dokonaniami w pracy badawczej. Temat badań zgłasza bezpośrednio badacz lub grupa badaczy (do 3 osób), a efekty przeprowadzonych badań prace naukowe, katalogi twórczości, bazy danych, opracowania źródłowe, rekonstrukcje utworów itd. zostaną sfinansowane i opublikowane przez IMiT.

 

W edycji 2016/17 wyodrębniono priorytet dla prac badawczych związanych z życiem i twórczością Feliksa Nowowiejskiego. Na badania w tym zakresie zarezerwowano 25% puli budżetu programu.

 

Termin zgłoszeń upływa 5 września 2016 roku. Wybór projektów nastąpi 30 września 2016 roku.

 

Realizacja VI edycji programu potrwa od 1 października 2016 roku do 30 czerwca 2017 roku.

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem programu w zakładce „Programy” na stronie http://imit.org.pl

 

Polecamy również pracę badawczą dotyczącą tańca, powstałą w ramach IV edycji programu:

dr hab. Aleksandra Dziurosz i dr Aldona Nawrockiej: do-WOLNOŚĆ – TRADYCJA. Funkcja kompozytora w dziele choreograficznym. Analiza na przykładzie wybranych spektakli tanecznych powstałych w Polsce w okresie 25 lat wolności (1989-2014

 

Zachęcamy również do zapoznania się z efektami I edycji programu w zakładce „materiały”, gdzie opublikowane są następujące prace badawcze: Ewa Czachorowska – Zygor – Twórczość symfoniczna i kameralna Adama Walacińskiego. Prezentacja. Interpretacja; Tomasz Dziedzic, Marek Gaszyński – Polski Rock and Roll 1956-1968. Poza anteną i prasą (uwarunkowania, twórczość, patologia); Magdalena Szyndler – Repertuar muzyczny południowej części Śląska Cieszyńskiego (Beskid Śląski) – tradycja i współczesność; Mariusz Urban – Katalog zbioru muzykaliów zgromadzonych na chórze Kościoła pw. Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu wraz z incypitami nutowymi.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close