Wersja do druku

Udostępnij

VI Gdański Festiwal Tańca odbędzie się pod hasłem „SoundSpaceS”. Organizatorów interesuje w tym roku relacja między ciałem, dźwiękiem, ruchem, przestrzenią. Szukają  nowych ruchów, nowych dźwięków, nowych przestrzeni w sztuce, życiu, nas samych.  W tę przestrzeń idealnie wpisuje się duet muzyczno-taneczny – Hauschka i Edivaldo Ernesto z projektem An encounter of improvised music & dance, który zostanie pokazany 10 czerwca o godz. 19.00  w Klubie Żak. Do niedzieli 13 kwietnia (lub do wyczerpania puli biletów) obowiązuje promocyjna cena biletów za 30 zł. Jedna osoba może kupić 2 bilety.


Hauschka
to artystyczny pseudonim niemieckiego pianisty Volkera Bertelmanna, który szerokiej publiczności dał sie poznać przez ciekawy dobór repertuaru – od muzyki klasycznej do eksperymentalnej. Od 2004 roku nagrał siedem albumów, na których zgłębiał możliwości fortepianu preparowanego. Poprzez modyfikowanie wnętrzności fortepianu za pomocą folii aluminowej, taśmy klejącej, plastikowych butelek, dzwoneczków czy piłeczek ping-pongowych przekształcił ten instrument w małą sekcję rytmiczną. Muzyka Hauschki to niezwykle zorganizowana „twórcza deformacja” dźwięków klasycznego instrumentu, z których zbudowane są bajkowe kompozycje. Pracował z wieloma utalentowanymi muzykami, m.in. Music A.M czy zespołem Múm.

Edivaldo Ernesto – tancerz, choreograf, pedagog. Współpracował z takimi artystami jak David Zambrano, Mat Voorter, Robert Hilton, Faustin Linyekula, Sasha Waltz. Występował między innymi w projekcie Sascy Waltz Dialoge Freiburg w 2005, a od 2008 jest stałym członkiem zespołu Sasha Waltz & Guests. Od momentu legendarnego duetu z amerykańskim perkusistą Robynem Schulkowskim Edivaldo Ernesto rozwija swoją pasję do improwizacji. 

Sprzedaż biletów prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. / Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane. / W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie przedstawień.

 

Więcej bieżących informacji o festiwaluwww.gdanskifestiwaltanca.pl i facebook.com/GdanskiFestiwalTanca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close