Wersja do druku

Udostępnij

Jury Międzynarodowego Konkursu na solo z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego (contemporary dance/contemporary balet) „Solo Dance Contest 2015”, w  składzie: Kevin Richmond, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Snježana Abramović Milković, Ismael Lorenzo i Ryszard Kalinowski zadecydowało się przyznać trzy wyróżnienia (w tym jedno ex aequo). Poniżej publikujemy werdykt wraz z uzasadnieniem.  Pokazy preselekcyjne odbyły się w dniach 6-9 czerwca pokazy preselekcyjne, natomiast pokazy finałowe – 10 czerwca 2015.

 

1 miejsce – Jann Gallois – 2000 Euro

 

Jann Gallois (Francja), P=mgta

 

Solo w wykonaniu Jann dotknęło nas swoim poziomem artystycznym – pod względem oryginalności, dobrej dramaturgii i umiejętności technicznych, spełniając wszelkie kryteria tego konkursu.

 

 

2 miejsce: Ieva Navickaite – 1500 Euro, Dominik Więcek – 1500 Euro

 

Ieva Navickaite (Litwa), đẹp –  chor.Dam Van Huynh (Wietnam/Wielka Brytania)

Dominik Więcek (Polska), Dominique – chor. Maciej Kuźmiński (premiera)

 

Obydwa występy były dla nas tak samo dobre. Dominikowi udało się połączyć kontrowersyjne tematy z ironią i humorem. Ieva ze swoją mocną, rytualną interpretacją zaprosiła nas do magicznego, stymulującego miejsca.

 

 

3 miejsce: Anton Safonov – 1000 Euro

 

Anton Safonov (Ukraina), Jamais vu

 

Sędziowie czuli, że występ Antona miał sceniczną siłę i udało mu się wytworzyć delikatność, która nadała prawdziwą moc do jego intymnego solo.

 

 

Nagroda publiczności: Dominik Więcek

 

Więcej informacji: http://www.gdanskifestiwaltanca.pl

 

 

Relacja Hanny Raszewskiej z pokazów finałowych na facebooku GFT 2015

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close