Wersja do druku

Udostępnij

Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM w ramach Centralnej Sceny Tańca w czwartek 26 listopada zapraszają na kolejną odsłonę Kina Tańca Online pod tytułem XXY [ɛks/ɛks/wʌɪ]. Program będzie dostępny do obejrzenia przez trzy dni.

Kontynuując filmowy program poświęcony kobietom, w tej odsłonie organizatorzy zaprezentują wyjątkową, filmowo-muzyczną refleksję nad archetypem kobiecości.

XXY [ɛks/ɛks/wʌɪ] to cykl siedmiu portretów odzwierciedlających różne jego aspekty. Kolejne części cyklu, zatytułowane Rhéa, Ruby, Juliette, Ishtar, Magda, Hannah i Enk’aï odpowiadają wcieleniom artystki, dziecka, kochanki, matki, kobiety pracującej, wojowniczki i żywiołu natury, postaciom znanych i anonimowych bohaterek.

Cykl stworzony przez Clotilde Rullaud, reżyserkę, ale także wokalistkę, flecistkę, pisarkę i kompozytorkę operuje uniwersalnym językiem. Poetyckie i wizualne konteksty rezonują z androgenicznymi ciałami tancerek oraz głęboko emocjonalnym, choć pozbawionym słów śpiewem.

O artystycznej wizji i inspiracjach dla tego wyjątkowego cyklu Clotilde opowie także w swoim autorskim wprowadzeniu.

Program będzie można obejrzeć bezpłatnie – bez konieczności posiadania biletu i logowania. Aby obejrzeć filmy, wystarczy dostęp do Internetu i link.

Link do albumu Kino Tańca Online vol. 6 z filmami i krótkim wideo-wprowadzeniem zostanie opublikowany w tym wydarzeniu na Facebooku w czwartek 26 listopada o godz. 19.00 i będzie dostępny do niedzieli 29 listopada 2020 roku.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close