Wersja do druku

Udostępnij

Pierwszy weekend lipca będzie należał do Festiwalu Warsaw FLOW, czyli międzynarodowego wydarzenia tanecznego, które nastawione jest przede wszystkim na czynny udział warsztatowy.

 

W 2018 roku zależy organizatorom na:
– zabawie z tańcem
– przygotowaniu performansu z wykorzystaniem techniki CI z tancerzami i performerami
– działaniach ruchowych prowadzących do zmiany świadomości o możliwościach i potencjale własnego ciała

 

Festiwal Warsaw FLOW odbywa się w Warszawie od 2010 roku. Od lat konfrontuje ze sobą uznanych przedstawicieli improwizacji kontaktowej z kraju i z zagranicy z początkującymi oraz zaawansowanymi tancerzami. Dzienny harmonogram kilkudniowego festiwalu obejmuje warsztaty o zróżnicowanym stopniu intensywności, jamy i wspólne improwizacje mistrzów.

 

Festiwal dzieli się na trzy części – projekt dla tancerzy profesjonalistów, warsztaty dla osób, które chcą spróbować sił w tej technice tańca oraz spektakl dla publiczności. Obie grupy taneczne prawie przez cały czas trwania festiwalu będą spotykać się na codziennych jamach CI. W tym roku w środku trwania festiwalu jeden dzień poświęcą na wspólne eksploracje oraz zainspirują się wieczornym kinem tańca.

 

Podczas tegorocznej edycji nauczycielami będą Sergey Golovnea, Anna Piotrowska, Jurij Konjar oraz Ilona Keňová. Goście będą prowadzić zajęcia dla uczestników profesjonalnie zajmujących się tańcem i techniką improwizacji kontaktowej oraz tych,  którzy będą z nią mieli do czynienia po raz pierwszy.

Ilona Keňová poprowadzi projekt performatywny, który zakończy się otwartym pokazem dla publiczności. Anna Piotrowska wprowadzi w techniki site-specific, a Jurij Konjar i Sergey Golovnea zaproponują autorskie, intensywne warsztaty.

 

Festiwal Warsaw FLOW obędzie się w dniach 1-8 lipca w Warszawie w U-Jazdowskim, Studium Teatralnym oraz przestrzeni miasta.

 

Pełny program wydarzeń w ramach festiwalu: www.polandcontactfestival.com

 

Wydarzenie otwarte dla publiczności:

8 lipca, godz. 20.00, U-jazdowski, ul. Jazdów 2

 

Specjalny pokaz dla publiczności na zakończenie, który powstanie w wyniku ośmiu dni performatywnego projektu z uczestnikami festiwalu. Wstęp wolny.

 

Improwizacja kontaktowa jest jedną z technik tańca współczesnego, która ma miejsce, gdy dwoje lub więcej ludzi porusza się wzajemnie, wspiera we wspólnie zmieniającej się równowadze. Ten rodzaj tańca przypomina swego rodzaju „rozmowę” między wykonującymi go ludźmi – zamiast słów wykorzystywane są jednak gesty. W technice chodzi o przekazywanie partnerowi swoich idei, ruchów, które może zignorować pozostając biernym lub też podchwycić i rozwinąć.

 

W tańcu improwizowanym nie obowiązuje żadna choreografia, dozwolona jest dowolna iliczba tancerzy, a relacje między nimi mogą mieć zarówno przypadkowy charakter, jak i zamierzony. Równie często używa się figur tanecznych, jak i ruchów z „życia codziennego” – te dwa elementy tworzą podczas tańca jedną niepowtarzalną całość. Improwizacja nie jest adresowana jedynie do profesjonalnych tancerzy, ale również do ludzi po prostu zainteresowanych ruchem, odnajdywaniem własnej wrażliwości na siebie samych i otoczenie oraz poszukujących w tańcu zabawy i przyjemności – mówi Paulina Święcańska, dyrektor artystyczna festiwalu.

 

 

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/warsawflowfestival/ 

Projekt Performatywny na FB: www.facebook.com/events/562440110803271/

 

Warsaw Flow 2018 - belka (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close