Wersja do druku

Udostępnij

Improwizacja kontaktowa, taniec, zabawa, performans, zmiana świadomości o możliwościach  i potencjale własnego ciała oraz warsztaty pod okiem autorytetów techniki CI (czyli kontakt improwizacji) z Polski, Mołdawii, Słowenii i Finlandii. Tak wyglądać będzie IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacji – Warsaw FLOW/re:action, który odbędzie się w dniach 1-8 lipca.

 

Improwizacja kontaktowa to jedna z najbardziej charakterystycznych odmian tańca współczesnego. To forma improwizacji ruchowej w kontakcie z podłogą, z drugą osobą,  z grupą osób, w której ciało i ruch stają się narzędziem i sposobem komunikacji.

 

Warto zajrzeć w głąb siebie i uwolnić swój potencjał ruchowy, bez względu na to, w jakim jest się wieku czy jaki zawód się wykonuje. Ruch powinien towarzyszyć człowiekowi każdego dnia, a taniec jest piękniejszą formą ruchu. Od 9 lat organizuję Festiwal, ponieważ pragnę chociaż przez tydzień pobudzać ludzi do ruchu, radości i spontaniczności – do życia!mówi Paulina Święcańska, organizatorka Warsaw FLOW.

 

Festiwal odbędzie się pod znakiem zabawy z tańcem i poznawania nieodkrytych dotąd możliwości własnego ciała. Festiwal został podzielony na trzy części – dla tancerzy- profesjonalistów oraz osób, które chcą spróbować sił w tej technice tańca, a także dla publiczności – pokaz performansu oraz działania site-specific. Obie grupy taneczne podczas trwania festiwalu będą spotykać się na codziennych jamach CI.

 

Tegoroczna odsłona nowego trzyletniego cyklu Festiwalu Warsaw FLOW 2017-2019 nastawiona jest przede wszystkim na czynny udział warsztatowy. Intensywne warsztaty poprowadzą: Sergeye Golovnea – choreograf, tancerz-performer, współorganizator projektów performatywnych w Mołdawii, Białorusi, Gruzji i na Ukrainie oraz Jurij Konjar, który improwizacją kontaktową zajmuje się jako badacz, tancerz i nauczyciel. Sztuki site- specific w przestrzeni miejskiej uczyć będzie Anna Piotrowska, która od 1996 roku stworzyła ponad 100 autorskich choreografii i przedstawień. Festiwal skierowany jest do wszystkich, bez względu na umiejętności i możliwości ruchowe. Do Warsaw Flow dołączyć można w każdej chwili. Przygotowano wiele wariantów umożliwiających uczestnictwo w festiwalu: pojedyncze warsztaty, jamy taneczne, bloki z wybranym nauczycielem lub  udział w całym festiwalu.

 

Podczas festiwalu realizowany będzie performance projekt z techniką CI, pod opieką  Ilony Keňovej, tancerki, nauczycielki tańca współczesnego i improwizacji kontaktowej, powstanie specjalny, otwarty pokaz dla publiczności, który 8 lipca zakończy festiwal. Projekt jest przeznaczony dla tancerzy/performerów z całego świata, którzy posiadają umiejętności przede wszystkim z techniki CI, a także mają doświadczenie sceniczne.

 

Wydarzenia otwarte dla publiczności:

 

8 lipca, godz. 20.00 – pokaz kończący festiwal, przygotowany przez uczestników festiwalu, opieka artystyczna: Ilona Keňová

U-jazdowski, ul. Jazdów 2

Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/178625086178258/

 

Warsztat site-specific – działania work in progress na terenie warszawskiej Pragi. Wstęp wolny

 

 

Festiwal Warsaw FLOW/re:action odbędzie się w dniach 1-8 lipca w U-Jazdowskim,
Studium Teatralnym oraz przestrzeni miasta m.in. na terenie warszawskiej Pragi.

 

Szczegółowy program wydarzeń w ramach festiwalu:

www.polandcontactfestival.com, www.facebook.com/warsawflowfestival/ 

 

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

 

                 

 

Patroni medialni:

Radio Kampus, portal taniecPOLSKA.pl, E-teatr, Teraz Teatr, Warsawholic, Example.pl

 

Warsaw Flow 2018 - belka (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close