Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Performa zaprasza do oglądania kolejnego odcinka z cyklu Przewodnik taniec vol. 2, którego premierowa odsłona będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę (11 lipca) o godz. 19.00. Tym razem będzie to spotkanie z Katarzyną Machniewicz, fotografką tańca, prowadzone przez Annę Królicę i Kamilę Ławniczuk-Stafiej. W centrum rozmowy pojawi się temat fotografii ruchu – mierzenia się ze specyfiką spektakli tanecznych. Katarzyna Machniewicz opowie o swoim doświadczeniu w obserwowaniu i dokumentowaniu przedstawień w obszarze tańca i współczesnej choreografii.

 

Organizatorzy polecają też rozmowę Anny Królicy z Martą Wołowiec, tancerką i choreografką oraz Anną Bajjou, reżyserką filmową. Po prezentacji doświadczeń obu twórczyń w obszarze choreografii tok rozmowy zmierza do zagadnień związanych z improwizacją przed kamerą. Artystki przyglądają się  narzędziom i specyfice gatunku screendance oraz możliwościom studiowania go. Dodatkowo dla widzów został udostępniony krótkometrażowy film Within w reżyserii Anny Bajjou.

 

Na stronie fundacji dostępne są również linki do dwóch archiwalnych krótkometrażowych filmów artystki:

 

Soliści jest obrazem pokazującym kilka pokoleń twórców działających w obszarze tańca współczesnego, związanych głównie z Krakowem, ale także z Warszawą, Łodzią czy Bytomiem. Występują w nim m.in: Ewa Lackowa, Iwona Olszowska, Magda Przybysz, Barbara Bujakowska, Konrad Szymański i Magda Szymula.

 

Bumelant to powrót do czasu dzieciństwa i trwającego PRL-u. Film łączy ten okres z osobistą traumą śmierci chomika. Nie brakuje w nim elementów absurdu i żartu. W nim również można zobaczyć czołówkę krakowskich twórców: Dominikę Knapik, Barbarę Bujakowską i Marcina Janusa.

 

Fundacja Performa będzie nadal kontynuowała wątek spotkań wokół tańca na ekranie. W rozmowie z Anną Królicą spotkają się jeszcze Anna Bajjou, Barbara Bujakowska i Paweł Sakowicz. Przygotowywana jest także specjalna rozmowa z TO-EN, gdańską artystką, wokół tematu natury, praktyki butoh i codziennego kontaktu z przyrodą.

 

Rozmowy z artystami są dostępne na stronie i w mediach społecznościowych Fundacji Performa: www.fundacjaperforma.com.

 

Platformę Przewodnik taniec. vol 2 kreuje: Anna Królica, Fundacja Performa.

Kuratorka: Anna Królica

Intro kompozycja: Darius Gall

Organizator: Fundacja Performa

Projekty graficzne: agawawro.com

 

Partnerzy: Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne, MADcatalog

Patroni medialni: TaniecPOLSKA.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close