Wersja do druku

Udostępnij

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza 6 grudnia o godz. 15.15 na premierę ostatniej części wideo tryptyku tańca Szklane menażerieMiasto. Dwie poprzedzające ją części – Las i Pustynia – są już dostępne na kanale YouTube Scena Tańca AOIA. Za reżyserię wszystkich trzech odpowiada Michał Ratajski. Premiera odbędzie się w tym wydarzeniu na Facebooku.

Projekt Szklane Menażerie składa się z trzech krótkometrażowych filmów tańca – Las, Pustynia i Miasto. Są to impresje na temat bohaterki dramatu Tennesseego Williamsa. Laura występuje w tryptyku w trzech osobach, przedstawianych przez trzy tancerki. Każda z nich ma swój intymny świat zbudowany w szklanym pudełku. Świat oddzielony od przestrzeni i rzeczywistości wokół. Każda z części tryptyku przedstawia odmienne przestrzenie, symbolizujące indywidualne stany, odmienne jakości, charaktery. Rodzi się pytanie, czy pudełko Laury jest klatką, czy bezpieczną przystanią? Czy temat izolacji, jakże aktualny, jest znakiem upadku człowieczeństwa, czy formą ochrony nas przed współczesnym światem?

Szklane menażerie – tryptyk wideo tańca
Las / Pustynia / Miasto

Projekt Scena Tańca AOIA
Reżyseria: Michał Ratajski
Ruch: Aleksandra Korniejenko [MIASTO]
Video: Piotr Henryk Osak, Mariusz Marciniak
Montaż: Piotr Henryk Osak
Muzyka: Maciej Maciaszek
Kostiumy: Damian Robert Kretschmer
Scenografia: Łukasz Gadomski
Udział wzięli: Emilia Biskupik, Michał Kubacki, Marcel Marat, Milena Adamczewska, Remigiusz Zemański, Julia Szremska, Zuzanna Woskresinska, Szczepan Woźniak, Michał Ratajski, Piotr Osak, Mariusz Marciniak i inni

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close