Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy piątek, 2 lipca o godz. 18.00, Kielecki Teatr Tańca obchodzić będzie jubileusz 25-lecia istnienia. Uroczystą galę uświetni nadanie medali pracownikom KTT za długoletnią służbę, które osobiście wręczy Wicewojewoda Świętokrzyski Rafał Nowak. W części artystycznej zaprezentują się artyści Kieleckiego Teatru Tańca oraz Chór Kameralny Fermata – studenci Katedry Muzyki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w spektaklu Brodzić po wodzie w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka.

 

Przedstawienie jest zbiorem autorskich choreografii do pieśni Negro spirituals, opracowanych w scenicznej formie tańca modern jazz. Autorzy pragną przybliżyć ekspresję afroamerykańskiego stylu teatru tanecznego, który łączy w sobie ducha chrześcijaństwa kultury zachodniej oraz afrykańską tradycję wypowiedzi poprzez taniec i śpiew. Komplementarność muzyki i tańca przez dziesięciolecia łączyła ludzi wywodzących się z różnych kultur w przestrzeni harmonijnego współistnienia.

 

Gospel tworzy wspólnotę artystycznej modlitwy dając nadzieję i ukojenie. Należy podkreślić, że Negro spirituals są ściśle związane z praktyką śpiewu zbiorowego, tak więc najwłaściwszym instrumentem do wykonywania tych pieśni jest chór, który wspólnie z tancerzami i muzykami buduje klimat wzniosłego artystycznego przeżycia.

 

Wystąpią:


Artyści Kieleckiego Teatru Tańca,
Chór Kameralny Fermata,
Studenci Katedry Muzyki Wydziału Sztuki UJK,
Zespół Instrumentalny,
Choreografia, kostiumy: Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak,
Przygotowanie chóru, dyrygent: Ewa Robak,
Aranżacja i przygotowanie zespołu instrumentalnego: Krzysztof Jończyk.

 

 Więcej informacji na stronie Kieleckiego Teatru Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close