Wersja do druku

Udostępnij

W piątek, 12 kwietnia Sopocki Teatr Tańca zaprasza na premierę spektaklu Dyskretny urok Picassa w reżyserii Jacentego Krawczyka i Joanny Czajkowskiej. Kolejne pokazy zaplanowane są na 13 kwietnia i 11 maja. Wszystkie odbywają się w Teatrze na Plaży w Sopocie.

 

O spektaklu:

 

Inspiracją dla artystów Sopockiego Teatru Tańca do stworzenia spektaklu była postać Pabla Picassa, urodzonego w 1881 roku w Maladze genialnego hiszpańskiego malarza, grafika, rzeźbiarza, uznawanego za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Jego wszechstronna, niezwykle bogata twórczość jest niekończącą się inspiracją dla artystów z różnych dziedzin sztuki w XX i XXI wieku. Picasso – twórca nie tylko obrazów, ale także grafik, ceramiki, rzeźb, scenografii, ilustracji – jako przedstawiciel takich prądów w sztuce jak realizm, surrealizm, kubizm dadaizm, jest doskonałą inspiracją do stworzenia żywych obrazów scenicznych w formie interdyscyplinarnego nowoczesnego widowiska, pozostającego w duchu wielkiego artysty i jego niepowtarzalnej stylistyki. Wybrane dzieła z różnych okresów, od subtelnej formy, naturalizmu przez kubistyczną deformację, dekonstrukcję, karykaturę, po surrealistyczną abstrakcyjną ekspresję, wyznaczą dla twórców STT formę o zróżnicowanej stylistyce. Przedstawienie składać się będzie z ruchomych obrazów. Choreografia jest efektem pracy aktorów-tancerzy, według ich autorskiej swobodnej interpretacji i koncepcji z pogranicza performansu, tańca, kreacji aktorskiej i dramaturgii teatralnej – w duchu surrealistyczno-kubistycznym.

 

koncept: Jacenty Krawczyk
reżyseria: Jacenty Krawczyk, Joanna Czajkowska
choreografia: Joanna Czajkowska, Jacenty Krawczyk, Kamila Maik, Kalina Porazińska, Joanna Nadrowska, Magdalena Laudańska, Kacper Matuszewski,
muzyka: Mariusz Noskowiak
kostiumy: Alicja Gruca
scenografia: Artur Gołdys, Zuza Maik 
światła: Mateusz Gierc
wizualizacje: Katarzyna Turowska

plakat: Katarzyna Turowska

 

Bilety do kupienia na stronie www.teatrnaplazy.pl

 

 

              

                                    

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close