Wersja do druku

Udostępnij

W Polskim Teatrze Tańca ruszyły próby do nowego spektaklu pt. Fabula rasa, przygotowywanego przez Macieja Kuźmińskiego – tancerza, choreografa i pedagoga, autora nagradzanych w Polsce i za granicą prac, absolwenta Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance w Londynie, inicjatora i organizatora Polskiej Sieci Tańca.

 

W ramach Roku Wyklętych powstaje pełnoobsadowy spektakl, dla którego punkt wyjścia stanowią kompozycje Stanisława Moniuszki, proza Edwarda Stachury oraz figura człowieka wyklętego z tożsamości. Premiera tego wyjątkowego projektu choreograficznego, łączącego pozornie odległe inspiracje – nacechowaną narodowo twórczość muzyczną oraz szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” i „kaskadera literatury” – odbędzie się 20 listopada o godz. 20.00 w CK Zamek w Poznaniu.

 

Ideą przewodnią Roku Wyklętych w Polskim Teatrze Tańca jest analiza różnych aspektów wyklęcia. Twórcy związani z teatrem pragną zainspirować odbiorców do rozważania sytuacji wyklętych z rozmaitych powodów postaci historycznych i fikcyjnych oraz idei lub rzeczy. Wielobiegunowa analiza pojęcia wyklęcia, obejmująca zarówno punkt widzenia wyklętych, jak i wyklinających, a także przedstawienie towarzyszących mu emocji daje widzom szansę przeżycia silnych doznań artystycznych, estetycznych i intelektualnych. Jednocześnie staje się zaczynem do twórczej dyskusji.

 

Tematykę Roku Wyklętych podjęli też twórcy spektaklu Obiecana Ziemia Obiecana, zwycięzcy konkursu na realizację premiery w Polskim Teatrze Tańca w 2019 roku – reżyserka Katarzyna Raduszyńska, choreograf Artur Bieńkowski oraz scenograf Paweł Walicki.

 

Obiecana Ziemia Obiecana była pierwszą premierą Polskiego Teatru Tańca w Roku Wyklętych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close