Wersja do druku

Udostępnij

Przez trzy marcowe wieczory – od piątku, 15 marca do niedzieli, 17 marca – w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie będzie można zobaczyć Kreacje 11 – pokaz miniatur baletowych przygotowanych przez tancerzy Polskiego Baletu Narodowego. Prace powstawały podczas warsztatów choreograficznych, które w 2009 roku zainicjował Krzysztof Pastor i w których do tej pory wzięło udział 31 tancerzy, niektórzy parokrotnie.W ciągu minionych 10 lat publiczność obejrzała aż 90 prac debiutantów. Niektórzy z uczestników warsztatów jak: Robert Bondara, Jacek Tyski, George Williamson, Karol Urbański, Anna Hop, Eduard Bablidze czy Natalia Wojciechowska prowadzą już samodzielną działalność choreograficzną.

 

W tym roku swoje nowe prace zaprezentuje czternaścioro młodych choreografów:

 

Lorenzo Alberti,

Michał Chróścielewski,

Joanna Drabik,

Anna Hop,

Paweł Koncewoj,

Antonio Lanzo,

Gianni Melfi,

Adam Myśliński,

Dan Ozeri,

Rachael Vrbancic,

Vladimir Yaroshenko,

Bartosz Zyśk oraz

Théo Just i Demeter Kóbór, którzy przygotowali pracę wspólnie.

 

W ramach warsztatów tancerze-choreografowie odpowiadają za wszelkie prace związane z produkcją spektaklu teatralnego: kostiumy, światła, projekcje, redakcję programu i szeroko rozumianą obsługę techniczną.       

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close