Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Dom Tańcawraz ze Stowarzyszeniem To.polezapraszają do udziału w Taborze Kieleckim, który odbywać się będzie w dniach 4-11 sierpnia 2013 w Sędku koło Łagowa (woj. świętokrzyskie). Tabor to tygodniowa „szkoła tradycji”, obejmująca warsztaty poświęcone polskiej muzyce tradycyjnej w jej autentycznej, niestylizowanej postaci. Co roku celem Taboru jest nauka zanikających form tańca, śpiewu, muzyki instrumentalnej, a także rzemiosła z danego regionu Polski. XIV edycja imprezy poświęcona będzie tradycjom muzycznym i kulturalnemu dziedzictwu Kielecczyzny.

Ważnym elementem Taboru są codzienne warsztaty – instrumentalne, śpiewacze, taneczne, prowadzone przez praktyków polskiej muzyki tradycyjnej (zarówno wiejskich mistrzów, jak i ich uczniów).

Program, obok warsztatów, uzupełniają wieczorne zabawy taneczne z kapelami wiejskich mistrzów i ich uczniów, wykłady, spotkania, projekcje filmów. Tabor ma zatem wielowymiarowy charakter – przede wszystkim edukacyjny, ale także naukowy, artystyczny i społeczny. Jego ideą jest uczenie się bezpośrednio od mistrzów ze starszego pokolenia, dlatego też Tabor opiera się na potencjale miejscowych muzykantów, śpiewaczek, tancerzy, rzemieślników. Tabor stwarza integrujące sytuacje społeczne – podczas wieczornych zabaw jest miejsce zarówno dla miejscowych, mieszkańców wsi i okolic, jak i przyjezdnych, uczestników warsztatów, w dowolnej zresztą kolejności, bo obie grupy są dla nas równie ważne.

Podczas Taboru Kieleckiego uczestnicy są zaproszeni do udziałum.in. w warsztatach tańca, śpiewu, gry na skrzypcach, trąbce, akordeonie, klarnecie, barabanie.


Uwaga – ilość miejsc ograniczona. Zapisy już ruszyły.


Szczegółowy program Taboru, warunki uczestnictwa, zapisów oraz informacje praktyczne można znaleźć na stronie Taboru Kieleckiego: http://taborkielecki.domtanca.art.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close