Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca w czasie, przestrzeni i w ludziach – część I – taki tytuł nosić będzie specjalna rozmównica poświęcona początkom legendarnej instytucji w gościnnych przestrzeniach Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej przy ul. Koziej 4 w Poznaniu. Na rozmównicę Teatr zaprasza 28 listopada o godz. 17.00 na profil Polskiego Teatru Tańca na Facebooku.

Temat dotychczasowego miejsca działalności Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu poruszany jest obecnie nieprzypadkowo – Teatr przenosi się bowiem do swojej pierwszej samodzielnej siedziby przy ul. Taczaka 8 w Poznaniu, gdzie od grudnia będzie pracować.

Gościem spotkania będzie Sławomir Pietras, pierwszy w historii zastępca dyrektora Polskiego Teatru Tańca, znany luminarz kultury, dyrektor polskich teatrów operowych, menadżer, publicysta, gospodarz licznych koncertów i festiwali, wieloletni dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi i w Poznaniu.

Drugim gościem będzie Piotr Voelkel, który rozpoczynał swoją karierę jako kierownik techniczny w Polskim Teatrze Tańca, dziś znany przedsiębiorca, twórca i założyciel grupy kapitałowej VOX, w której skład oprócz marki meblarskiej wchodzi między innymi Uniwersytet SWPS czy Centrum Designu i Kreatywności Concordia.

Zapytamy naszych gości o kulisy działalności teatru w momencie powstania w 1973 roku, o początki współpracy z Conradem Drzewieckim, o przyczyny, dla których Polski Teatr Tańca znalazł swoje pierwsze miejsce w budynku Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, o tajniki zagospodarowania szkolnych pomieszczeń na potrzeby teatru, o codzienność tancerzy.

Całość okrasi garść legend i anegdot z czasów powstania najstarszego teatru tańca w Polsce.

Przypominamy, że cykl rozmównic można obecnie oglądać nie tylko na Facebooku, ale też na kanałach YouTube i Spotify Polskiego Teatru Tańca. Natomiast rozmównice, prowadzone przez Annę Koczorowską i Roberta Chodyłę w roku 2019, zostały opracowane w formie zbioru artykułów na bazie poszczególnych spotkań i ukażą się pod wspólnym tytułem Nieoczywiste związki tańca z nauką i sztuką. Skrypt rozmównic w Polskim Teatrze Tańca do końca listopada 2020 roku.

Publikacja została zrealizowana we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach „Programu wydawniczego 2020” i dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Patronem medialnym rozmównic w Polskim Teatrze Tańca jest kwartalnik „TANIEC”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close