Wersja do druku

Udostępnij

Gdański Festiwal Tańca jest imprezą całoroczną – miejscem prezentacji spektakli, rezydencji artystycznych, podczas której odbywa się także konkurs choreograficzny Solo Dance Contest. W najbliższy weekend, 23-24 lutego pokazane zostaną cztery spektakle artystów znanych publiczności z kolejnych edycji tego konkursu. Zatańczą: ubiegłoroczna zwyciężczyni – Leila Ka, która podbiła serca gdańskiej publiczności niezwykle precyzyjnym i ujmującym solo Pode ser, Dominik Więcek, kilkukrotny finalista i laureat nagrody publiczności, Federica Bottini w duecie z Laurą Guy, oraz tegoroczna rezydentka Sarah Bleasdale, która rozśmieszyła widownię do łez podczas Solo Dance Contest 2016.

 

Wybrane spektakle oscylują wokół tematyki stereotypu męskości, zachowań dozwolonych dla płci męskiej. Stawiają pytania o to, ile prawdy o nas samych pokazujemy, a na ile sami ją w ogóle znamy. Każde przedstawienie operuje inna techniką i środkami: od przebieranek i śmiechu w Innermen – premierowym spektaklu rezydencyjnym, przez ironię i wzruszenia w Bromance, aż po zaskakujące, przykuwające uwagę warstwą choreograficzną Up Stay Up i No Chão.

 

Program:

 

sobota, 23 lutego

 

godz. 19.00: Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben, Angela Fegers „Innermen”

Premiera została przygotowana w Klubie Żak w ramach projektu Rezydencja/Premiera pod okiem Evy Dudy – cenionej węgierskiej choreografki i wykładowczyni Budapesztańskiej Akademii Tańca Współczesnego. 

 

godz. 21.00: Leila Ka „No Chão”– pokaz przedpremierowy

Leila Ka na co dzień tańczy w prestiżowym francuskim zespole Maguy Marin. Podczas festiwalu występuje jako zwyciężczyni konkursu Solo Dance Contest 2018, z autorskim duetem przygotowanym z Alexandre Fandard.

 

więcej o wieczorze

 

niedziela, 24 lutego

 

godz. 19.00: Dominik Więcek, Michał Przybyła „Bromance”

Spektakl powstał podczas rezydencji dla młodych twórców Młoda Generacja w poznańskim Centrum Rezydencji Teatralnej i od premiery (5-6 października 2018) zbiera entuzjastyczne recenzje publiczności. Pokazywany był także podczas Sceny Tańca Studio w Warszawie. Głównym tematem pracy jest stereotyp „prawdziwego mężczyzny”, braterskość, męsko-męska czułość i jej wyrzeczenie się w imię hipotetycznej męskości.

 

godz. 21.00: Laura Guy, Federica Bottini „Up Stay Up”

Laura Guy i Federica Bottini poznały się w trakcie konkursu Solo Dance Contest 2016 i postanowiły nawiązać współpracę. Up Stay Up powstało w trakcie rezydencji w Lake Studio w Berlinie, pokazywane było w międzyczasie na Skopje Dance Fest i ACT Fest w Bilbao.

 

więcej o wieczorze

 

Bilety na poszczególne wieczory (oba spektakle):

30 zł / 25 zł – Karta Do Kultury*

15 zł – uczniowie*, studenci*, seniorzy 

10 zł – Karta Dużej Rodziny*

8 zł – Karta Tancerza*

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację lub kartę)

 

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w soboty i niedziele od godz.16.00).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close